Zor Beğenen Anneden, Anneler Günü Önerileri

0

Yine yılın o dönemi geldi çattı. Anneler gününe sadece bir hafta var. Ama haklarını yemeyin tüm medya kaç gündür sizi “o gün geliyor!” diye uyarıyordu.

Henüz anneniz için ne yapacağınızı bilmiyorsanız, “çok zor beğenen bir anne” olarak size bir kaç ipucu vermeye çalışabilirim.

Annenize mutfakta kullanacağı o teknoloji harikalarından almayın. Anneler gününde de almayın, doğum gününde de… Tamam amacınız onun mutfaktaki yükünü azaltmak ama yine de çok itici bir hediye… O hediyeyi eve alıyorsanız o başka…

annelergünü

İlle de teknolojik bir şey alma niyetindeyseniz şu hafif elektrik süpürgeleri belki işe yarayabilir.

Şu anne ayakkabıları ya da terlikleri de beni rahatsız eden hediyelerden. Ayağıma ne giyeceğime kendim karar vermek isterim. Ne o öyle insanı hemen “yaşlı kadın “ havasına sokma çabaları… Tamam, yıllar geçtikçe ayaklar, dizler sıkıntıya girmeye başlıyor ve insan ayağına rahat, ortopedik bir şey arıyor. Ama biraz da şık olmalı canım. O yüzden iyi araştırın son dakikaya bırakmayın…

Klasik anneler günü hediyesi olan anne bluzlarından da istemiyorum. Renkleri lacivert, gri, siyah veya kahverengi olan o trikolardan. Çok ısrar ediyorsanız, şöyle pudra renkli, uçuk pembe, tatlı bir mavi bluz hoşuma gidebilir…

annelergünühediyeleri

Hediye seçerken bir taşla iki kuş vurmayı hedeflemeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Evdeki havlu ve çarşafları eskimiş buluyorsanız ve ya desenlerinden sıkıldıysanız anneler gününü bahane etmeyin. İhtiyaç ayrı, hediye ayrı değil mi?

Yeni model cep telefonu da istemem. Daha elimdekini kullanmayı yeni öğreniyorum. Telefon yenilenecek sonra sizin peşinizden koşacağım aleti çözmek için… Ama belki şu görüntülü konuşma işini yapan bir telefona hayır demezdim. Sizlerin yüzünü görürüm aradığımda…

Hediye seçerken şunu da unutmayın. Anneler çocuklarıyla gururlanmayı sever. Anneler Günü’nden hemen sonra arkadaşlarla gelen hediyelerin dedikodusunu yaparız. Onun için biraz yaratıcılığınızı kullanın hediye seçerken… Farklı, havalı bir şey yapın yani! Ama paranızı da çarçur etmeyin. Hele ki bu pahalılıkta!

annelergünühediyesi

Anneler Günü’nde onu alıp kahvaltıya ya da yemeğe götürmek iyi bir fikir olabilir. Ancak bunu sadece bu özel günde yapıyorsanız biraz insanın kanına dokunuyor. Sanki bir yerden işaret geliyor ve evlatlar annelerini gezmeye çıkarıyor. Bir görevi yerine getirme telaşı ile gidilen o mekanlardan zevk aldığımı sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Beni mutlu eden, ailemin bu vesileyle bir araya gelmesi. Aynı masanın etrafında tıpkı “eski günlerde” olduğu gibi hep bir ağızdan konuşması… Kısa süreceğini bilsem bile bir kaç saat şımarmak, günün insanı olmak hoşuma gidiyor tabii. Hele bir de benim de bir zamanlar sizlerin yaşında olduğumu hatırlayıp, neler yaptığımı, o zamanki dertlerimi, zevklerimi anlattırsanız, gelecek planlarım için beni biraz cesaretlendirseniz harika bir gün olur.

Aslında hangi hediyeyi seçerseniz seçin,ne yaparsanız yapın eleştirecek bir yön bulacağım nasılsa… Çünkü, siz çocuksunuz, ben anneyim! Ama içten içe sevineceğim “beni düşünmüş evladım” diye.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın