Yüz Yaşlanmasında Volümetrik Yüz Germe İşlemi

0

Yüz yaşlanmasını etkileyen birçok faktör var. Cilt altı yağ dokusunun azalması, yerçekimi, iskelet değişiklikleri, menopoz, sigara, aşırı güneş ışığı, stres, kronik hastalıklar, beslenme bozuklukları ve ilaç alışkanlıkları olarak gruplanıyor.

Yaşlanma ile beraber yüzün uzunluğu kısalıyor, göz küreleri belirginleşip yanaktaki yağ dokuları aşağıya kayıyor. Üst ve alt çenedeki kemik hacmi azaldıkça yüz daha basık ve geniş görünüyor.

Üst çene hacim kaybettiğinden üst dudak düzleşiyor, deri inceldikçe dudak kırışıklıkları çoğalıyor. Deri elastikiyeti azaldıkça sarkıklar belirginleşip torbalanmalar başlıyor.

Yüz; üst, orta ve alt yüz olarak üç bölüme ayrılır. Üst yüz bölgesi alın, kaş, şakaklar ve üst göz kapaklarıdır. Orta yüz; alt göz kapakları, yanaklar, burun kısmını içine alıyor. Alt yüz ise ağız çevresi, alt çene kemiği, çene altı yağ yastığı, boyun oluyor.

Yüz gençleştirmesinin temel hedefi yüzün dolgunluğunun dengeli olarak restore edilmesidir.

Facelift yani Volümetrik yüz germe işlemi yüzün üst, orta ve alt bölgelerinde lifting – germe ve filling-dolgu işlemlerinin uygulanmasıdır. Yer değiştirmiş olan anatomik yapıların eski yerlerine taşınarak , oluşan deformasyonların kalıcı olarak giderilmesi hedefleniyor.

Vücudun yağ fazlası bölgelerinden alınan yağ greftleri kontur düzensizliklerinin giderilmesi ve hacim kaybı olan bölgelerin yapılandırılmasında kullanılıyor.

Yağ greftleri alınamazsa kalıcı ve geçici dolgu maddeleri kullanılarak işlem yapılıyor.

Yüz germe ameliyatı ile beraber yanaklardaki torbalanma ve çene altındaki fazlalıklardan kurtulmak için microliposuctin uygulaması da yapılıyor.

Boyun bölgesi ile çene bölgesindeki, platizma kasına yönelik işlemler yapılırken, aşırı sarkmalarda boyun germe uygulanıyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın