Yine Sınav Telaşı. TEOG’un 2. Sınavı Yarın ve Perşembe Günü…

0

 

Bir milyondan öğrencinin yine yüreği ağzında. Çünkü onları iki günlük bir sınav maratonu bekliyor.

2’nci dönem Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş  TEOG sınavı 27-28 Nisan’da, 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek. 2’inci dönem TEOG sınavı sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor. TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 14-15 Mayıs’ta mazeret sınavlarına girebilecek.

teog 2. sıinavi yarin yapilacak

Öğrenciler, yarın günü yapılacak birinci oturumda Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, Perşembe günü gerçekleştirilecek ikinci oturumda da fen ve teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecekler.

TEOG sınavı, bazı öğrenciler için ise tatil anlamına geliyor. Çünkü bu sınavlar nedeniyle yarın ve perşembe günü Türkiye genelinde tüm ortaokullar kapalı olacak. 27 Nisan çarşamba ve 28 Nisan Perşembe günleri 5, 6 ve 7’nci sınıflar tatil … Ayrıca, ilkokul ile ortaokulların aynı bahçe ve binada eğitim verdiği okullarda da ilk öğretimdeki öğrenciler de tatil yapacak. 29 Nisan Cuma günü ise eğitime yeniden başlanacak.

Sınava katılacak öğrencilere başarılar diliyoruz…

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın