Yenilmezlerin Savaşı Kapıda…

0

Kabul etmek gerekir ki, biz çok asık suratlı bir coğrafyada yaşıyoruz. Gülmeyi, oyun oynamayı unutur olduk. Ama başka yerlerde bazıları çok eğleniyor. Bazıları dediğimiz ise Kraliçe, Prens, Başkan, ve son dönemin en gözde Başbakanı…Üstelik şu aralar hepsi birbirine meydan okuyor.

   2014 yılından bu yana düzenlenen ve  yaralı, engelli ya da hasta askerlerin katıldığı İnvictus Oyunları bu renkli isimleri karşı karşıya getirdi. Latince anlamı “yenilmez” olan İnvictus Oyunları önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin Orlando kentinde yapılacak.

  Ve oyunların tanıtım kampanyasında ilk olarak geçtiğimiz haftalarda 90 yaşına giren İngiltere Kraliçesi Elizabeth ile torunu Prens Harry yer aldı. Prens Harry  İnvictus Oyunları’nın da öncülüğünü yapıyor.

Obama ailesinin İngiltere’ye meydan okumasının ardından gerginlik artarak devam etti… Bu kez sıra Kanada Başbakanı Justin Trudeau’daydı… Trudeau da ülkesinin “savaşa hazır olduğunu” rakiplerine bu iddialı film ile duyurdu…

Bu yıl Almanya’dan Afganistan’a, Danimarka’dan Estonya’ya kadar 15 ülkeden 500 sporcunun katılmasının beklendiği  İnvictus Oyunlarında  paralimpik yüzmeden sandalyeli basketbola 10 spor dalında yarışmalar  gerçekleştirilecek.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın