Yeni Yıla Saatler Kala…

0

Yeni yılı karşılamaya nasıl hazırlanıyorsunuz? Hediye ya da yeni yıl akşamı pişirilecek yemekler için alışveriş işleri tamam mı? Yeni yılı dışarıda karşılamayı planlayanlardansanız zaten bu telaşınız yoktur. Yılbaşı zaten çok hareketli olacak deyip bugünü evde sakin bir şekilde geçirmeyi tercih edenlerden misiniz?

Yeni yıl planınız ne olursa olsun, bir kaç saati kendinize ayırmaya ne dersiniz? 2017’nin son demleri için bir kaç önerimiz var…

Mesela radyo dinleyin bu hafta sonu. Neredeyse tüm radyo istasyonları yıla veda ederken 2017’de en çok dinlenilen müziklere yer veriyor yayınlarında. O şarkıları dinlerken bir yandan da başka şeyler yapma fırsatı bulursunuz.

Gazeteler, internet siteleri, astrologların 2018 öngörülerine yer veriyor şu sıralar. Merkür retrosu,dolunay etkisi, satürn döngüsü gibi şeyler yazsalar da tüm burçlar için umur verici bir şeyler vardır mutlaka.

Onları okuyup biraz hayal kurmak da fena fikir değil aslında…

Eğer piyango bileti aldıysanız hayallerinize sınır koymak zorunda da kalmazsınız. Daha iyi bir yaşam, seyahat planları, yeni bir iş kurmak, ev almak, başka bir yere taşınmak. Hatta daha fazlası…

Hayal kurmaktan sıkıldıysanız, yeni yıl kararlarını yazmaya başlayabilirsiniz.

Kötü alışkanlıklardan vaz geçmek, daha tasarruflu yaşamak, sağlığa biraz daha özen göstermek, hatta spor yapmaya başlamak, yeni bir dil öğrenmeye başlamak… Elinizi korkak alıştırmayın, uzun bir liste yazın. Liste ne kadar uzun olursa yerine getiremedikleriniz için bahane bulmak daha kolay olur.

Sosyal medya hesaplarınızdan herkese göndereceğiniz yeni yıl kutlama mesajınız hazır mı? Yıl içinde kaç kere aramaya niyetlenip son anda çıkan bir nedenden dolayı ulaşamadıklarınız vardır mutlaka. Toplu mesaj göndermek yerine, arayın onları, hem seslerini duymuş olursunuz hem de vicdanınız rahatlar.

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın