Yeni Trend: Teknolojik Bileklikler

0

Ciddi bir teknoloji delisi olarak (hatta ailece) her piyasaya çıkan ya da çıkacak olan ürünü heyecanla takip ederiz. Özelliklerini araştırır, inceleme yazılarını hatim ederiz. Bir şekilde o yeni ürün bizim evin baş köşesine de gelir yer eder kendine…meltemxsahin.com teknolojik  giyilebilir ürünleri anlatıyor.

bileklik4

Son zamanlarda ortaya çıkan sağlıklı yaşama detaylarımızı kaydeden ve bizi yönlendiren akıllı spor ürünleri de gittikçe önem kazanıyor. Her geçen gün gelişen yenilenen teknoloji ile tembellik tarihe mi karışacak? Sanmam…Bu ürünleri de zaten sağlıklı yaşamayı yaşam biçimi haline getirenler kullanır. Bir kaç tane de öylesine meraklı alır. Ama olsun, belki bir kaç kişi de sağlıklı yaşamaya adım atmaya çalışır…

Giyilebilir teknolojik spor ürünleri ile ilgili en son okuduğum yazı ise teknolo.com sitesinde yer alıyor. Bana göre en iyi ürünleri seçerek yazmış Barış Atakul… Teknolo’da yer alan yazıda tam 10 tane heyecan verici teknolojik giyilebilir ürün var. Ben içlerinden akıllı bilekliklere yoğunlaştım. Diğerlerini teknolo.com‘dan okuyabilirsiniz.

Fitbit Flex

 

freebies2deals-fitbitwristband

 

”Fitbit Flex, Fitbit’in toplatılan Force modelinden önce piyasaya sürülen akıllı bilekliği. Flex, Force modeli kadar gelişmiş olmasa da gayet fonksiyonel bir cihaz. Gelişmiş ekran seçenekleri sunan diğer markaların aksine 5 adet LED göstergeye sahip olan Flex’i, kolay bir şekilde bilgisayarınız ve telefonunuzla eşleştirebiliyorsunuz. Kullanıcı Flex ile gün içerisinde kaç adım attığını, ne kadar kalori yaktığını ve kat ettiği mesafeyi öğrenebiliyor. Bunlara ek olarak aktif olduğu saatleri ve uyku kalitesini de ölçümleyebiliyor. Eğer kullanımı kolay ve sade bir bileklik arıyorsanız Fitbit Flex, tam size göre diyebiliriz. Ürünü 99.95$‘a satın almanız mümkün.” – teknolo.com

Evet şu anda piyasada en çok konuşulan ve tercih edilen ürün Fitbit. Zaten piyasaya çıkan ilk ürünlerden. Renkleri çarpıcı, bilekte rahat duruyor. Alerjik reaksiyonlara sebep olduğu belirtilse de silikonu oldukça kaliteli görünüyor. Silikona zaten alerjiniz varsa hiçbirini denemeyin. Üstelik güzel fiyata kutuda 2 kordon daha geliyor.

Suya ve darbelere dayanıklı olan Fitbit Flex’i şarj ettiğiniz zamanlar dışında 7/24 bileğinizden çıkarmadan kullanabilirsiniz.
Cihazın şarjı yaklaşık 5 günlük kullanım sunuyor. Cihazın şarj olması ise yaklaşık 3 saatte gerçekleşiyor. Sensör kordondan bağımsız olduğu için istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Mac ve Windows tabanlı akıllı telefonlarınızla senkronize kullanabilirsiniz. Bluetooth açık olması gereken bağlantı ise fazla şarj tüketmiyor.

Jawbone UP24

up-family

 

 

”Jawbone UP24 şık, rahat ve hafif bir akıllı bileklik. UP24’ün piyasadaki cihazların aksine herhangi bir ekranı bulunmuyor. Bu yüzden bu bilekliği kullanırken mobil uygulamasına başvuruyorsunuz. Aktif spor için tasarlanmamış olmasına rağmen UP24 ile attığınız adımdan tutun da egzersiz esnasında yaktığınız kaloriye kadar her türlü bilgiye erişebiliyorsunuz. Eğer bir saat süreyle hareketsiz kaldıysanız, cihaz sizi uyarıyor ve hareket etmeniz için teşvik ediyor. Anlayacağınız UP24 ile patates çuvalı misali oturmak yok! Cihazı kendi sitesi üzerinden ya da Apple Store Türkiye ve Turkcell’den almanız mümkün.” – teknolo.com

Evet işte bizim evin başköşesinde yer alan ürün…Çok şık, bilekte zarif duruyor. Silikonu çok kaliteli. Satın alırken zaten size bilek ölçüsü soruluyor ve uygun aralıkta kordon satın almanız sağlanıyor. Çabuk şarj ediyor. Şarj 7 gün dayanıyor. Sizi harekete teşvik etmek için hafif titriyor. Sabah uyku derinliğinizi ölçelerek yine titreşimle kalkma zamanı diyor. Çok keyifli bir ürün. Ancak fiyatı keyif vermiyor: teknosa, hepsiburada, dr da farklı fiyatlar var. 391 Tl ile 419 TL arasında değişiyor. Sadece iki renk var. Ama havalı!

Misfit Shine

 

03-3-Misfit-Shine-600x446

 

”Piyasada gösterişten uzak bir cihaz varsa, o da Misfit Shine’dır. Shine’da çoğu aktivite takip cihazında görmeye alıştığımız bir ivmeölçeri bulunuyor ama yükseklikölçeri bulunmadığı için merdivenleri boşu boşuna tırmanmanıza gerek yok. Shine’ın en öne çıkan özelliği kullanıcının aktivitesini (yürüyüş, koşu, yüzme…) ayırt edebiliyor olması. Bu cihazda da UP24’te olduğu gibi bir ekran bulunmuyor, bu yüzden ölçümlemeleri yine telefonunuz üzerinden takip etmek zorundasınız. Oldukça küçük boyutlarıyla dikkat çeken Shine’ı dilerseniz kolye şeklinde ya da kıyafetinize iliştirerek (daha iyi sonuçlar için) kullanabiliyorsunuz. Eğer olayınız sadelik ise Misfit Shine, sadeliğin hakkını sonuna kadar veriyor. Cihazı kendi sitesi üzerinden 99.99$’a satın alabilirsiniz.” – teknolo.com

İşte benim tercihim… Kendisi tasarımıyla Red Dot ödülü almış, sade ama bir o kadar çarpıcı akıllı takip cihazı. İster bileğe takın, ister boynunuza. Zarif ve şık! Siyah, gri, şampanya sarısı ve mavi renk seçenekleri bulunuyor. Misfit Shine, bileklik ve kolye olarak kullanılabiliyor, takım elbisenin ve diğer kıyafetlerin yakasına ya da ayakkabıya iliştirilebiliyor. 10 gramdan hafif olan Misfit Shine, benzerleri gibi şarjla değil pille çalışıyor.

Misfit Shine, havuzda yüzerken, bisiklete binerken ve hatta uyurken kişinin aktivite seviyesini her an izliyor. Sonuçları iOS ya da Android cihazına yüklenebilecek uygulama sayesinde anında öğrenebiliyorsunuz. Kullanıcılar, aksesuar sayesinde yediği yemeklerin fotoğrafını çekebilecek, spor yaparken arkadaşlarıyla yarışabilecek, hareketi eğlenceye dönüştürecek ve spor yaparken motivasyonunu hiç kaybetmeyecek. Uzay endüstrisi hassasiyetiyle üretilen cihaz, 50 metre derinliğe kadar su geçirmiyor ve uzun yıllar boyunca kullanılabiliyor.

Misfit Shine, D&R mağazalarından 269,49 TL karşılığında satın alınabiliyor.

Yeni yıl yaklaşıyor diyelim, listelere ekletelim!

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın