Yeni Bir Turizm Şekli; İspanya’da Kürtaj Turizmi Projesi Yolda…

0

Kadınların bedenine yönelik tasarruf ne yazık ki sadece bizim coğrafya ile sınırlı değil. Avrupa’da da kürtaj konusunda sıkıntı var. Bunun son örneği İspanya. İspanya’da hükümetin kürtaj hakkını kısıtlamaya yönelik kanun teklifinden sonra başkent Madrid’de “Kürtaj Seyahati” (Abortion Travel) isimli bir seyahat acentası açıldı.

kurtaj1
Şirket pazarlama kampanyasını çoktan seçmeli olarak tasarlamış. Bu çerçevede ,kürtaj olmak isteyen kadınlara uçak, klinik ve otel hizmetinin bir arada bulunduğu paket turlar sunuyor.
Kadınların kürtajın serbest olduğu Avrupa ülkelerinden birini seçmesi gerekiyor. Şirketin hazırladığı web sayfasındaki kürtaj turların fiyatları da sıralanmış. Buna göre: Lizbon 526 euro, Paris bin 942 euro, Berlin iki bin 180 euro ve Londra iki bin 614 euro.

kurtaj para

İspanya’da hükümet tarafından hazırlanan yasa meclisten geçmesi halinde ülkede sadece anne ya da bebek sağlığını tehdit eden durumlarda ya da tecavüz gibi olağanüstü hallerde kürtaj yaptırmak mümkün olabilecek.” Yasaklamalar kendi çözümünü de beraberinde getirir” sözü bir kez daha doğrulanmış olacak. Ama maliyet biraz yüksek olacak gibi…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın