Yaz Aylarının Rahatlığı: Tulum Keyfine Az Kaldı

0

Tulum birçok kadın için gardrobunun vazgeçilmez kıyafetidir, özellikle yaz aylarında rahatlığıyla tercih ediliyor. 1940’lı yıllardan beri hayatımızda olan tasarımları ilk giyenler Katharine Hepburn ve Greta Garbo, 70’li yıllarda da sahnede Boney M ve Abba’nın favorisiydi.
Tulum gömlek ve pantolonun bir arada kullanıldığı feminen ve maskülen tarzı birleştiren bir kıyafet, hem de kadınların hayatını kurtarıyor. Tulum giymenin yaşı yok, tarzınıza ve vücut yapınıza göre modelleri seçebilirsiniz, önemli olan nasıl taşıdığınız…

tulum

Tabii bir de gerçek var ki tulum herkese yakışmıyor, uzun boylu kadınlar daha şanslı, kısa boylu ve basenlilerin ise tulumdan uzak durması gerekiyor. Biraz kiloluysanız ve göbeğiniz varsa karın kısmına doğru büzgülü ve üstten dökümlü olanları giyebilirsiniz.

Vücut tipinize göre giyinmenin kuralları;
Uzun boylu ve ince iseniz desenli ve geniş paçalı modelleri,
Vücudunuz kıvrımlıysa koyu renklileri,
Atletik bir yapınız varsa ince askılı ve düşük bellileri,
Çok zayıfsanız pileli ve fırfırlı modelleri giyebilirsiniz.

tulum2

Şık ve zarif bir görünüm için hafif bol ve dökümlü bir tulum, gün içinde klasik bir model, gece içinse straplez ve boyundan bağlı, sırt dekolteli ve transparan modelleri tercih etmelisiniz.
Bacaklarınız uzun görünsün isterseniz yüksek veya dolgu topuk ayakkabı doğru seçim olur.
Şalvar kesimli, sizi iri gösterecek büyük çiçek desenli modellerden uzak durun.
İş hayatında tercih edeceğiniz modeller bebe yakalı ve sıfır kollu olanlar, üzerine bolero veya bol bir ceketle kombinleyebilirsiniz.

tulum3

Kemeriniz ince olmalı ki zarif görünün, kalın kemerler basenleri ortaya çıkarabilir.Kıyafetinizden farklı renkte bir kemerle şık bir görünüm yakalarsınız.
Büyük takıları tulumlarla çok rahat kullanabilirsiniz.
Çanta seçiminiz çapraz olabilir, kemer etkisi yaratan zinciri hoş duruyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın