Yaşlanma İle Savaşan Doğal Yağlar

0

Yaş ile beraber gelen çizgiler,sarkmalar,kırışıklıklar ve lekelerden  kurtulmak bitki, meyve ve tohumlardan elde edilen yağlar ile mümkün oluyor.

Nim yağı; E vitamini ve yağ asitleri ile cildin elastikiyetini korur. Antibakteriyel, antimikrobiyel, antiviral ve antioksidan etkisi ile toksinlerle savaşır. 1/3 bardak hindistancevizi yağı veya ılık zeytinyağına, 1 kaşık nim yağı karıştırıp cildinize 5 dakika masaj yapın, 10 dakika bekleyin ve sonra yatın. Durulamayın, vücudunuzda kalsın.

Buğday tohumu yağı; A ve E vitamini zengini ve güçlü bir antioksadandır, cildin sağlıklı ve genç görünümünü korur.  1 kaşık aloe vera jeli ile birkaç damla buğday tohumu yağını karıştırıp cildinize 5 dakika masaj yapın. 10 dakika bekleyip ılık su ile durulayın. Günde 1 kez yapın.

doğalvücutyağı

Ruşeym yağı; buğdayın embriyo kısmı olan ruşeym, zor elde edilen bir yağdır bu nedenle değerlidir. A,D ve E vitaminleri içerir. Bağışıklık sistemini destekler, yaşlanma etkilerini geciktirir, fiziksel performansı artırıcı ve yorgunluk gidericidir.

Nar çekirdeği yağı; esas deriyi ve üst deriyi güçlendirir. Kolajen üretimine destek olur, cildin elastikiyetini korur. Hem yüze hem de tüm vücuda her gün kullanılabilir ve masaj yapılabilir.Güçiü antioksidan etkisiyle serbest radikallerin verdiği hasarı düzeltir.

Badem yağı; E ve K vitamini etkisiyle cildin yenilenerek elastikiyetini kazanmasını sağlar. Güneş ışınlarından korur, yaşlanma sürecini geciktirir. Banyodan sonra tatlı badem yağı ile cildinize masaj yapın. Bir bardak ılık süte 2-3 çay kaşığı tatlı badem yağı karıştırıp günde 1 bardak içebilirsiniz.

doğalbakımyağı

Avokado yağı; özellikle kuru ciltlerin kurtarıcısıdır. Çoklu doymamış yağ asitleri ve protein içeriği, A ve E vitaminleri ile sağlıklı bir cilt verir. Güneş lekeleri ve yaşlanma lekelerine, sarkmalara iyi gelir. Ayrıca kaşınan ve kuru ciltleri rahatlatır.

Hindistancevizi yağı; kırışıklık ve lekeleri engeller, kolajen üretimine yardımcı olur. Aknelerle savaşır, antibakteriyel ve antioksidan etkilidir. Egzama, cilt kuruluğu, güneş ışınlarından korur. Banyodan sonra cildi nemlendirmek için vücuda hindistancevizi yağı ile masaj yapın. Ayrıca her gün  2 kaşık yağı beslenmenize katın.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın