Yaş Alma Yolculuğunda Cildinize İyi Bakmanın Yolları Var…

0

Yıllar geçtikçe anlıyor ki cildimiz zamana direnemiyor. Sıkılığını, tazeliğini ve nemini doğal olarak kaybediyor. Bunu önlemek ve yavaşlatmak zor, ama iç yaşlanmanın etkilerinden ve çevresel zararlardan korumanın ve bu süreci rahatlatmanın yolları var.

Gerçekten de herkes farklı yaş alır. Bunun yaşam tarzı,beslenme alışkanlığı, kilo durumu, spor alışkanlığı ve genetik mirasla doğrudan ilgisi var.

Cildinize ne kadar iyi bakarsanız ve ilgi gösterirseniz, o da size o kadar uzun süre sağlık ve dirilik verir.

cilt18

Size iyi gelebilecek, etkili ve cilt bakım ürünlerinde, serumlarında faydalanabileceğiniz dermatolojik kozmetik bazı takviyeler hakkında bilgiler hazırladık.

“Argirelin” güçlü bir peptit ve cilt kırışıklıklarını azaltmada kullanılıyor. AHA-3 yani Asetil Heksa Peptid olarak biliniyor ve uzun süreli kullanımı öneriliyor.

Yüzde gerilme ve mimik kasılmalarından oluşan çizgilerin ve kırışıklıkların nedeni, kas ve dokulardaki kasılmalardır. AHA-3, özellikle yüzdeki ince çizgiler ve derin kırışıklıkların azalmasında ve cilde kaliteli bir görünüm kazandırmada yardımcıdır, ayrıca kas ve dokuları esnetip gevşetir. Aslında botoksun güçlü bir alternatifidir, botoks gibi yüz kaslarındaki kırışmaları kontrol eden uyarıları engeller.

“Avobenzon” UVB ışınlarına karşı koruyan oksibenzon ve benzofenon 3 içerir. Cilde , krem ve makyajdan önce doğrudan güneş koruyucu kullanmanız daha doğru bir yöntemdir. Çinko asit ve titanyum dioksit içeren bu kimyasalı, bariyere neden olmaması için  serum ve nemlendiriciden önce kullanmanız öneriliyor.

cilt29

“Niasinamid” melanin ve pigmentasyonu önleyici özelliğe sahip, böylece cildinizdeki lekelenmeyi engelliyor. Cildin kolajen üretimini ve nem bariyerini geliştirerek, güneşin zararlı etkileri ile savaşıyor.

“Koenzim Q10” hem güçlü bir antioksidandır hem de hücre içindeki mitokondride üretilen biyolojik enerjinin oluşmasında önemli bir rolü vardır. Hücre yaşlanmasına neden olan serbest radikallerin zararlı etkilerini yok eder. Ağızdan takviye olarak alacağınız  Koenzim Q10 ve cildinizde kullanacağınız Koenzim Q10  içerikli ürünler bir arada çok faydalı olur.

cilt17

“Retinol” en bilineni, A vitamini türevli ve cilt kırışıklıklarının giderilmesinde en etkili maddelerdendir. Ayrıca ciltteki derin kırışıklıkları, kahverengi lekeleri ve gözenekleri azaltanlar arasında en başlardadır. Etkiyi görebilmek için 2-3 hafta kullanılması öneriliyor. Dikkat etmeniz gereken güneş ışınlarına maruz kalınırsa cildi tahriş etmesi, bu nedenle retinollü ürünleri geceleri yatmadan önce kullanmalısınız.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın