Vücudunuza Uygun Jean Seçmenin Yolları

0

Kot pantolonsuz yaşayamıyoruz ama her kot da üstümüzde güzel durmuyor. Nedeni tabii ki vücudumuzun şekli ve buna uygun jean seçmek gerekiyor. Aksi halde spor oluşu nedeniyle her anın kurtuluşu olan jeanlerle şekilsiz görünmek işten bile değil…

6614-000017

Elma tipi vücuda sahipseniz; bel bölgenizi toparlayan esnek belli jeanler giyin. Rengi koyu ve boru kesim olursa hem zayıf hem de daha kıvrımlı görünürsünüz.

jean14

Armut tipi bir vücudunuz varsa; yani kum saati tipiyseniz skinny kesimli ve yüksek belli olanları seçin. Belinizin ince, kalçalarınızın geniş ve bacaklarınızın ince olduğu bu vücut tipinde kalçalarınızı toparlayan ve bacakları incelten skinny modeller iyi durur. Cepleri sade olan ve koyu renkli modeller tam size göre. Kalçalarınız geniş olduğu için küçük cepli modellerden uzak durun, poponuzu daha geniş  gösterir.

jean13

Uzun bacaklıysanız; yüksek bel yerine, belinizin hizasında skinny jeanler giyin. Düşük belli modellerde bacaklarınızın uzunluğu iyi bir avantaj oluyor. Kemer kullanıyorsanız belinizin altında durmasına dikkat edin.

jean12

Kısa bacaklıysanız; bootcut modeli yani ayaklara doğru genişleyen modeller size göre, altına topuklu giydiğinizde daha uzun görünürsünüz.

jean16

Zayıf ve kıvrımsız bir vücudunuz varsa; İspanyol paça modeller, derin ütü izli modeller ya da paçalarda oyunlar olan modeller size yakışır. Jeaninizin cepleri aşağıda ise daha iyi olur, çünkü kalçalarınız daha yüksek ve yuvarlak hatlı görünür.

jean15

Maskülen yani erkek tipi bir vücuda sahipseniz; üst bedeniniz kalın, kalçalarınız dar ve ince bacaklısınız demektir. Bu tiplerin değişik modellerde şansı daha fazla, boyfriend jeanler, eskitme, yama, fermuar ve arka ceplerde değişik şekillerde olmasına dikkat edin.

jean10

Doğru jean almanın püf noktaları nelerdir;

  • Bel kesimi kıvrımlı ve arka kesimi öne göre daha uzun olmalı,
  • Yıkanmaz veya soğuk suda yıkama talimatı olanlar varsa sıcak suda yıkamayın ki, çabuk eskimesin.
  • Beyaz jean giymeyi seviyorsanız, önündeki ceplerini aldırın.
  • Üzerinize tamamen oturan jeanlerin çabuk esneyeceğini düşünerek bir beden küçüğünü alın. Bel kısmınızda 2 parmağın gireceği kadar boşluk olması yeterlidir.
Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın