Vaser Hi-Def Yöntemi ; Vücut Şekillendirmek ve Kas Yapmak İsteyenlere

0

Yeni yöntemler tüm hızıyla gelişmeye devam ediyor. Kadınların bölgesel yağlardan kurtulmasını ve erkeklerin kas yapmasını sağlayan Ultrasonik High Definition Liposculpture Lipofiling yöntemi vücudunuzu heykeltıraş gibi şekillendiriyor. Özellikle vücudunda bölgesel sıkıntılar ve eksiklikler olan kişilerde iyi sonuç veriyor.

Bu yöntemde, yağlar özel bir teknikle alınıyor ve ihtiyaç olan bölgelere aktarılarak vücuda şekil veriliyor. Uygulama bölgeleri kadın ve erkeklerde farklı; kadınlarda karın-bel bölgesi, sırt, kollar ve bacaklarda uygulanıyor. Erkeklerde karın-bel bölgesi, göğüs bölgesi, sırt,kollar ve bacaklara yapılıyor. İşlem sonrası kadınların vücudu daha zarif ve orantılı, erkeklerinki ise daha kaslı görünüyor.

 

vücut10

İşleme başlanmadan önce yağ fazlalığı olan ve şekillendirilmek istenen bölgeler işaretleniyor. Liposaction yapılacak bölgeye özel bir solüsyon sürülüp yağ dokuları ayrıştırılıyor. Bölgedeki yağlar eritilip alınıyor ve şekillendirilecek bölgeye veriliyor. Yağlar erimiş olduğu için sonrasında deri altında ya da üzerinde pürüz olmuyor.

Genellikle lokal anestezi veya sedasyon uygulanıyor, ama bölge fazlaysa genel anestezi tercih ediliyor. İlk birkaç gün ağrı hissedilse de, hasta 6 gün içerisinde normal hayatına dönüyor. 2-4 saat arası süren operasyonun tam sonucu ödemlerden sonra, yaklaşık 2-3 ay sonra tam olarak anlaşılıyor. Kilo verilirse sakıncası yok, ancak 10 kilo almayı aşan durumlarda  kaslar belirgin kalmıyor.

 

vücut11

 

 

Yöntemin farkı doğal vücut şekillendirme olması, sadece hastanın kendisinden alınan yağlarının geri verilmesi, kimyasal bileşen enjekte edilmiyor.

Vaser Hi-Def Yöntemi kimler için uygun olur;
Vücudunda yağlardan kaynaklanan şekil bozukluğu olan, şişman veya zayıf olmayan kişiler için uygundur.
Deride selülit ve yoğun çatlağı olanlara, spor yapmış ama kasları gelişmemiş kişilere uygulanmıyor.
Genç ve orta yaşlardaki kişilere uygundur, 45-50 yaşından sonra uygulama yapılmıyor.
Deri yapısı çok gevşek olan kişilerde deri toparlanması olamayacağından faydalı olmuyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın