Valiz Hazırlamanın Püf Noktaları

0

 

Her yolculuk heyecan getirir değil mi? Yeni yerler, farklı şehirler, keşif heyecanı… Evet ama bunların öncesinde bana bir sıkıntı basar. Valiz kabusu!

Götürmek istediğim şeyleri önce liste yaparım. Sonra yatağın üzerine dizer, seçerek valize yerleştiririm. Bu işte hiç de iyi olmadığımı söylemem gerek, çünkü seyahate gittiğimde nedense gerekli bir çok şeyi evde bırakmış olurum.

Samsonite Valiz Hazırlama videolarını gördüğümde “Bu işin de eğitimi olabilir mi” diye çok şaşırmıştım diyor www.meltemxsahin.com

Valiz hazırlamayı kabus olmaktan çıkartan eğlenceli ve seyahat durumuna göre hazırlanmış videoları Samsonite YouTube Channel dan izleyebilirsiniz.

valiz3

Seyahat tutkunlarının bir asırdan fazla süredir yol arkadaşı olan Samsonite, moda dünyasının ünlü bloggerları ve dijital ortamda trendlere yön veren önde gelen isimlerle keyifli ve faydalı bir çalışmaya imza atmış. Bir markanın kendini göstermesinin şık hallerinden biri bence…Gözümüze valizleri sokmak yerine, valizlerle hayatı kolaylaştırmanın yollarını anlatıyorlar. Ürünün bir hikayesi ve hayatın içinde kullanımı bence çok hoş oluyor.

Farklı Samsonite ürünlerini kullanarak seyahat ettikten sonra kamera karşısına geçen dünyanın en çok takip edilen moda bloggerları Shini Park, Zina Charkoplia, Emanuele D’Angelo ve Mirjam Schuster, çektikleri eğlenceli ve şık videolarla
valiz hazırlamanın sırlarını paylaşıyor.

Paris, Barselona, Avusturya ve Seul’a seyahat eden Shini Park, Zina Charkoplia, Emanuele D’Angelo ve Mirjam Schuster, bu seyahatlerinde ihtiyaçlarına uygun olarak seçtikleri Samsonite valizlerini kullanmış. Moda dünyasına yön veren isimler, seyahatleri esnasında yaşadıklarını kendi bloglarının yanı sıra online moda platformu Fashiolista’da binlerce kişiyle paylaşmış.

valiz2

Proje kapsamında ünlü isimler, ‘Samsonite Valizimi Nasıl Hazırladım?’ başlığıyla dört videodan oluşan bir seri hazırlamış. Livin’ Cool’un yazarı Emanuele D’Angelo, iş hayatı temasıyla hazırladığı videosu için Paris’teydi. Pratik ve geniş Firelite valiz kullanan D’Angelo, giysilerini kırışmadan taşıyabilmesinin yanı sıra geniş iç hacme sahip valizde laptopu ve diğer eşyaları için de kolayca yer buldu.

Fashinvibe’ın fikir annesi ve yaratıcısı olarak tüm dünyada moda severler tarafından ilgiyle takip edilen Zina Charkoplia, Barcelona’ya yaptığı seyahati için kırmızı Firelite valiz ve Motio makyaj çantasını tercih etti. Seyahati boyunca yazılarına ara vermemek için yanında götürdüğü laptopu içinse ColorShield model kalın ve koruyucu kılıf kullandı.

Projenin tasarımcı teması Shini Park’a emanet edilmişti. Şahane bir video çeken Park, aslında bir grafik tasarımcı ve Park & Cube için yazıyor. Seul yolculuğunda kendisine yol arkadaşı olarak sofistike tarzıyla büyüleyen siyah bir Cosmolite valizi tercih eden Park, yolculuğunun rahat ve sorunsuz geçmesi içinse yanına şişirilebilir yol yastığı ile World USB şarj aleti aldı.

Mirjam Schuster ise outdoor temasını temsil etti. Maceraya atılmaktan çekinmeyen Mirjam siyah bir Paradiver silindir çanta ile Avusturya’ya seyahat etti. İhtiyacı olan büyük eşyaları yanına alabilmek için siyah Firelite valiz kullanırken, daha küçük olan kişisel eşyaları için New Spark kozmetik çantasını tercih etti.

Valiz hazırlarken dikkat edilecek noktalar…

valiz4

Samsonite’ın büyük ilgi gören projesinin sonunda valiz hazırlamanıza yardımcı olacak şu 10 ipucu ortaya çıktı:

Kırışmaları engellemek için çorap, iç çamaşırı gibi küçük eşyalarla boşlukları doldurun.

Kitap, ayakkabı, saç kurutma makinesi gibi ağır eşyaları en alta yerleştirin. Bu eşyaları valizin en sağlam noktalarına koyduğunuzdan emin olun. Böylece bu eşyaların giysilerinizi ezmesini engellemiş olursunuz.

Düğmeli gömleklerinizi her zaman en üste yerleştirin.

Giysilerinizi kat kat yerleştirin. Kırışmayacak giysilerinizi sararak yerleştirebilirsiniz.

Pantolon, ceket ya da etek gibi giysilerinizi katlamadan yerleştirin.

Gömlek yakalarının kırışmaması için, boyun kısmını çorap, atkı gibi eşyalarla doldurun.

Valizinizin üst bölümünü daha hassas eşyalarınız için ayırın. Seyahat dönüşünde bu bölümü kirli ve temiz çamaşırlarınızı ayırmak için kullanabilirsiniz.

Eşyalarınızı yerleştirdikten sonra kemerlerinizi, kırılmasını engelleyecek şekilde valizin etrafına yerleştirin.

Yan ceplere küçük eşyalarınızı yerleştirerek kıyafetlerinizin arasında kaybolmalarını engelleyebilirsiniz.

Ayırıcı ped ve çapraz şerit, eşyalarınızı daha düzenli bir şekilde yerleştirmenizi sağlar.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın