Güzel Görünmek İçin Hileler

0

Günün her saati bakımlı olabilmek gerçekten çaba istiyor, ama yoğun çalışan hangi kadın bunu sürekli başarabilir… Bu kişi siz olun, neredeyse bir dakikada size bunu sağlayacak bazı ufak yollar var.
Cildinizin yağlı olmasından şikayetçiyseniz, yağ emici mendilleri çantanızda bulundurun. Böylece hem yağlı görünümden kurtulursunuz hem de makyajınız çabuk bozulmaz.

bakım1

Saçlarınızın daha hacimli ve havalı durması için, ayırdığınız yönün tersine tarayın. Saç köklerinin doğal uzama yönünün tersine taradığınız için direnç uygulayarak havalı görünmesini sağlamış olursunuz.
Sönmüş saçlarınızı canlandırmak için kalınlaştırıcı özellikli bir spreyi saç diplerinize sıkın, makyajınız bitene kadar yüksek bir at kuyruğu şeklinde toplayın. Sonra saçınızı açın ve parmaklarınızla saç diplerinize masaj yaparak dolgunlaştırın.
Eyeliner sürmek kolay gelmiyorsa, önce küçük noktalar koyun sonra doldurarak çizgiyi çekin. Göz kapaklarınız daha iyi görmek için aynayı aşağıya koyarak bakın.

eyeliner1

Saçlarınızın ucundaki kırıkları gizlemek için silikon bazlı bir saç kremini avucunuza dökerek saçınıza hafif baskı ile sürün.
Takma kirpik etkisi yaratmak için önce maskara sürün. Sonra yarı şeffaf bir pudrayı pamuklu çubukla kirpiklerinize sürün, kuruduktan sonra bir kat daha maskara uygulayın.

 

Göz renginizi belirginleştirmek için safir mavisi tonlarında bir göz kalemini üst ve alt kirpik diplerine sürün. Daha parlak ve canlı görünecek.
Sivilceler en olmadık zamanlarda canınızı sıkar, 30 saniye kadar üzerine buz koyun. Arkasından damarları daraltmak ve kırmızılığı azaltmak için kortizonlu bir kremi sivilcenin üzerine sürün, sonra da kapatıcı sürün.

sivilce

Kaş hattınızı bakımlı ve şekilli görünmesi için kaş çizginizin altına boylu boyunca açık renkte bir kalemle çizgi çekin.
Yüzünüzün aydınlık görünmesi için bir damla aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerinin yukarısındaki bölgeye uygulayın. Yüzünüzü daha ince göstererek kusurlarınızı gizleyecek.
Yüzünüzü ince ve uzun göstermek için bronz tonlu bir pudrayı elmacık kemiklerinizin altına sürün.
Saç telleriniz elektriklenip  uçuşuyorsa, saç spreyini fön çekerken kullandığınız silindir fırçaya sıkın ve elektriklenen tellerin üzerinden geçerek düzeltin.

saç40

Saçınızı yıkayacak vaktiniz yoksa saç spreyini doğrudan yağlı saç kökü ve uçlarına sıkarak yağlı bölgeleri idare edebilirsiniz.
Saç renginizden bir iki ton açık bir pudra ile kaşlarınızı boyarsanız daha bakımlı bir görünüm elde edersiniz.
Göz altı torbaları ayrı bir dert, saten dokulu topaz ya da ametist renkli bir göz farı ile gözlerinizde derinlik yaratarak dikkati onlardan uzaklaştırabilirsiniz.

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.