TEOG Kalkıyor mu?

0

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasına artık sayılı günler kaldı.  TEOG sınavına hazırlanan öğrenciler  için tatil  zaten çok önceden bitmişti.

Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu gece  katıldığı bir televizyon programında yaptığı açıklamalar TEOG sınavının kaldırılacağının sinyallerini verdi.

Erdoğan ATV ve A haber ortak yayınında TEOG konusunda şu görüşleri dile getirdi.

“Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin.

Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter. Ama ben Sayın Bakan’a söyledim, yarın zaten Sayın Başbakanımızla burada görüşmem var, kendisiyle bunu paylaşacağım. Bak böyle böyle. Hafta başı bu böyle başlamış veya önümüzdeki hafta devam edecek, bu konuda artık kararı kesinlikle süratle alalım Başbakanım, bunlardan kurtaralım bu ülkeyi. ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın  bu açıklamalarından sonra  TEOG  konusunda şimdi gözler hükümete çevrildi.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın