Sorum Var…

0

 

Twitter benim en çok kullandığım sosyal mecra. Önceki akşam saatlerinde bir mesajda, Çanakkale’de bir kişinin “Ebola” şüphesiyle hastaneye kaldırıldığı ve akabinde yaşamını yitirdiği duyuruldu. Gün boyu Sağlık Bakanlığından bir açıklama bekledim.

 

Afrika kıtasını altüst eden ve batılı ülkelerin tüm sınırlarda sıkı önlemler almasına neden olan bu “asrın vebasına” karşı “etkili ve yetkili makamlar” ne yapıyor hiçbir fikrim yok. Sorum var ;”Ebola’ya karşı toplum ne zaman bilgilendirilecek ve hangi önlemler alınıyor? Yaşamını yitiren yurttaşımızın ölüm nedeni belli mi?

Ankara’nın suyu konusunda da son günlerde ortalarda  çok iddia geziyor.

sorum var2

 

Birçok kurum suyun analizini yaptırdı. Herkes kendince tutar bir nokta buldu. Sorum var; Başkentte musluklardan akan su ne kadar sağlıklı?

 

Hayırlı uğurlu olsun. Tezkere Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edildi. Tezkere görüşmelerini beklerken mutfakta kış için buzluğa domates koyuyordum. Acelem de yoktu hani… Görüşmeler 16.30’da başlayacaktı. O da ne?  Genelkurmay Başkanı bayrama iki gün kala mutat mesajını yayımladı. Ama bu mesajda ağırlık ,Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında yer alan tek vatan toprağı olan Süleyman Şah Saygı Türbesi’ni koruyan silahlı kuvvetler mensuplarına verildi.  “76 milyon sizinle gurur duyuyor…” minvalinde cümleler yer aldı bu mesajda. Buna da itirazım yok.

 

sorum var4

Bu mesajın bir kaç saat sonrasında sınır ötesine asker göndermeye ve yabancı askerlerin Türkiye’de konuşlanmasına izin veren tezkere parlamentoda onaylandı. Bu da tamam. Hükümet kanadından tezkerenin onaylanması “ hemen bir şey olacağı anlamına gelmez…” diye sakinleştirici mesajlar geldi. Ama sanki gün çuvala girmiş gibi oylamadan bir iki saat sonra güvenlik zirvesi toplanınca kafam karıştı… Ya bu toplantılara katılan bürokratlara fazla mesai ücreti ödeniyor ya da üzerinde  acele karar verilmesi gereken konular gündemde… Sorum var; Ne oluyor?

Bir de elektriğe ve doğal gaza yapılan yüzde 9’luk zam var. Enflasyon rakamları, TEFE,TÜFE gibi  parlak ölçeklerden hiç anlamam.

sorum var3

 

Bildiğim tek şey bizim eve giren para  yılda yüzde 3 bile artmıyor ama pazardan, su faturasına, tüp fiyatından benzine ödediğim paraya kadar tüm harcamalar üç ayda bir katlanıyor. Sorum var; bu kış nasıl geçecek???

Sorum var;

sorum var5

 

Yıllar önce annemin yaptığı musakka lezzetini ben ne zaman yakalayabileceğim? Anlayacağınız soru çok…

 

 

 

 

 

 

Editör Notu: Bir kaç haftadır bize destek veren yazılım üstadına da her gün böyle ulaşıyoruz:” sorum var…” Her seferinde bıkmadan usanmadan bize cevap verdi. Teşekkürlerimizle…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın