Sonbahar Bugün Geldi…

0

Her ne kadar bir çok kişinin aklı yazda kalsa da, biliyorum birçoğumuz kendimize bile itiraf edemeden sonbaharı içten içe bekliyordu. Tabii cesur davranıp yazı sevmediğini, o nemli havanın getirdiği rehavetten hoşlanmadığını, sonbahara ise taptığını söyleyenler de vardı aramızda.
İşte ben de itiraf ediyorum. En çok sonbaharı seviyorum. Eylül’ü büyüleyici buluyorum. Ekim ve Kasım gelsin diye sabırsızlanıyorum. Sonbaharın en çok yakıştığı kentlerden biri olan New York’un Eylül veya Ekim ayını yaşayacağım günü hayal ediyorum.
Sonbaharı herkes farklı nedenlerle sever. Kimi, yaz günlerinin disiplinsiz düzensiz günlerinden bıkıp düzenli hayata geçiş olduğu için, kimi ise dışarıda yağmur yağarken içeride sıcak çay keyfi ile cama damlaların vuruşunu görmeyi özlediği için. Bense sonbaharı en çok renkleri için seviyorum.

sonbahar15

Bence doğanın bize sunduğu en güzel renkler sonbahardadır. Baharda açan çiçekler, her ne kadar daha canlı ve renkli görünse de, kıştan çıkıp bahar havasının bizi çarpması Nisan-Mayıs aylarında hafif depresif bir duyguyla birleştiği için, bazen ilkbaharın renkleri ilk başta bana fazla bile gelir.
Ama ya sonbahar… O güzelim sarılar, turuncular, hatta pembeler… Bunların yanında yağmur damlaları ile daha da yeşil görünen yapraklar. Serin havada açan güneş altında, ya da yağmur örtüsü altında görsel bir şenlik oluşturur.
Doğanın bu muhteşem dönüşümü sayesinde sonbahar bence aşkı simgeleyen en güzel mevsimdir. Sonbaharda aşk her zaman başkadır. İster aşkı yeniden bulun, isterseniz sevgilinize veya kocanıza tekrar aşık olun, sonbaharın renkleri eşliğinde aşk romantizmin en yoğun yaşandığı zamandır. En unutulmaz aşk filmleri sonbaharda geçer.

aşk13

Kışın sert havası henüz gelmeden, hafif ürperdiğiniz, hırkalarınızı giymenin mutluluğunu yaşadığınız bu üç ayda, hele bir de sevdiğiniz müzik ve masanızda çayınız , kahveniz varsa, o zaman çalışmak bile keyifli olabilir. Sonbahar tam romantiklerin mevsimidir.

Hale, İstanbul – Ekim 2013

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın