Siz Nemlendiricinizi Nasıl Seçiyorsunuz ?

0

Her yaşın, her cildin nemlendiricisi farklı… Mükemmel nemlendiricinizi bulmak için öncelikle en büyük cilt sorununuzun ne olduğunu tespit etmelisiniz.

Cildiniz nemsiz ise kuru görünür.

Nemi az ise cildin hapsedebileceği bir ürün kullanın. Cildin nefes almasını sağlayan, ölü hücrelerden arındırarak sağlıklı cilde kavuşturan  Clinique Turnaround Overnight kremi deneyin.

Eğer aşırı kuruysa cilt sert olur. Hem sertliği ortadan kaldıran hem de direncini artıran, hücre yapısını geliştiren ve gün boyu nem veren Shiseido Ibuki Refining Moisturizer Enriched iyi bir tercih olur.

Akne problemi yaşıyorsanız akneleri önlemeye mi yoksa tedavi etmeye mi çalışıyorsunuz?

Amacınız önlemekse yağsız ve koruma faktörlü Estee Lauder Day Wear Oil Freee SPF 25 nemlendiriciyi seçin. Antioksidan kompleks içeren krem akne oluşumunu önlüyor, koruma faktörü de cildin yağını kontrol ediyor.

Tedavi amaçlı bir ürün arıyorsanız Dermalogica Clearing Mattifier size iyi gelebilir. Yeşil çay ve meyan kökü içeriği ile cildin yağ salgısını düzenleyip parlamayı önlerken, tarçın kabuğu da bakteri oluşumunu önlüyor. Siyah noktaları azaltıyor.

Kırışıklık ve çizgilerden şikayetçiyseniz matlık probleminiz olup olmadığına dikkat edin.

Çok matsa sabahları cildin donuk görünmesini önleyen Kiehl’s Hydro Plumping Retexturizing onarıcı serum ile matlıktan kurtulun. Bitkisel kaynaklı şiso yaprağı özü ve  gliserin nemi cilde hapsediyor. Gece yatmadan önce,  cildin aktif bileşeni jasmonik ve hyaluronik asit ile doku görünümünü düzenleyen, sabah aydınlık bir cilt ile uyanmanızı sağlayan Lancome Visionnaire Nuit Sleep Perfector gece kremini kullanın.

Matlık fazla değilse sabahları E, C ve B12 vitamini ile  limon çayı konsantresi içeren La Mer The Moisturizing Soft Lotion nemlendirici ile cildinizi yumuşatıp, hücreleri düzenleyin. Akşam yatmadan önce de geceleri kırışıklık ve doku sıklığını onararak cildin kendini yenilemesini sağlayan balmumu içerikli Guerlian Abeille Royale Intense gece kremi ile cildinizin bakımını sağlayın.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın