Sinemaya Uyarlanan İlk Aplikasyon “Angry Birds”

0

Olaya başka bir açıdan bakmak lazım, çünkü temsil ettikleri digital dönüşümün ve değişimin habercisi oluyor.

Film hakları satın alınan ilk aplikasyon olan Angry Birds, dünyada yarım milyara yakın kişinin akıllı telefonlarına yüklediği ve bağımlılık yaratan bir oyun. Oyunun kullanıcılarının %54’ü bağımlı olduğunu düşünüyor.

angrybirdsaplikasyonu

Oyunla ilgili ilginç bilgiler;

  • Dünyada, 1 gün içinde 200 milyon dakikanın bu oyun için harcandığı tespit edilmiş.
  • Dünya çapında pazar araştırmaları yapan aytm.com’un Angry Birds  için hazırladığı raporda; oyunun bu kadar popüler olmasının nedeninin ona duyulan nefret ve bağımlılık olduğu görülüyor.
  • Oyunu yükleyenlerin %12’si bırakmak için birkaç kez silip tekrar yüklemiş. %12’si bağımlılık tedavisine ihtiyaç duymuş.
  • %50’si oynarken rahatlama hissetse de öfke hissedenlerin oranının %19 olduğu görülmüş.

angrybirdsred

Çizgi masalın konusu “öfke kontrolu”, film şimdiye kadar vizyona girmiş en agresif animasyonlardan biri olarak yorumlanıyor.

Öfke yönetiminin popüler olmasının nedeninin insanların filmde kendilerini görebilmesi olduğuna bağlıyorlar.

Çevredeki herkesin derdini anlatamamaktan, yanlış anlaşılmaktan ve bu nedenle sinirlenmekten şikayetçi olduğu çağımızda çatık kaşlı bu kuşun fenomen olması çok normal görünüyor.

Yeni jenerasyonun antikahramanı olan Angry Birds’ün karakteri “Red”, her an patlamaya hazır kıvamda, üstelik yeni kuşak bu tür kahramanların diğer sevimli karakterlerden daha gerçekçi olduğunu düşünüyor. Siz en iyisi “çocuk filmi” deyip geçmeyin ve filmi izleyin. Çünkü  film çocuklardan daha fazla yetişkinlere yönelik mesajları içeriyor…

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın