Seyahat  Gözünüzde Büyümesin, Popüler Mobil Uygulamalar İşinizi Kolaylaştırıyor

0

Bir çanta, içinde en gerekli eşyalarınız ile seyahate çıkmak artık çok kolay oldu. Ne tür kıyafet götürsem, hava durumu acaba nasıl, nerede en uygun kalabilirim gibi sorularla vakit kaybetmiyorsunuz.

Seyahate çıkmadan önce ve çıktıktan sonra hangi mobil uygulamalardan yararlanabilirsiniz;

iFly; özellikle sık seyahat edenlerin kullandığı uygulamada dünyadaki 700 havaalanının uçuş detaylarına, araç sahipleri için park yerlerine ve kafelerine ulaşılabilirsiniz. Aktarmalı uçuş yapanlara da zamanı değerlendirme konusunda yardımcı oluyor.

iFlyapp

Jet Lag Rooster; uzak mesafe seyahat  edeceklerin jet lag çilesi bu uygulamayla sona eriyor. Gidilecek yer ve bulunulan yer arasındaki zaman farkını, yolculuk tarihi ve saatini göz önüne alarak en iyi uyku planını çıkarıyor. Üstelik hangi saatlerde verimli uyuyabileceğinizi  bir çizelge üzerinde gösteriyor.

Jetlag-Rooster

Momondo; uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabileceğiniz uygulama, filtreleme özelliğiyle belli kriterlerde fiyatları listeliyor. Avrupa seyahatleri için çok kullanışlı ve gidilecek tarihte, yakın zamanlardaki uçuşların fiyatlarını da görebilirsiniz.

momondoapp

Ship Mate; gemi seyahati  planlayanlara yardımcı olan uygulama ile; hangi yolcu gemilerinin hangi rotalara gideceğini, rotalarda gidilmesi gereken yerleri,nerelere uğrayacağını ve gemideki diğer yolcularla iletişim kurmayı ve onları bulmayı sağlıyor.

shipmateapp

Wi-Fi Finder; seyahatlerde internet ulaşımı sorun olabiliyor. Wi-Finder uygulaması, olduğunuz bölge içindeki tüm kablosuz internet ağlarını gösteriyor. Diğer kullanıcıların yorum ve değerlendirmelerini görüp, şifreli ağların şifre bilgilerine ulaşabiliyorsunuz.

wififinderapp

Airbnb; internet üzerinden dünyanın birçok yerinde bulunan kiralık evlere bakıp konaklayacak yer buluyorsunuz. Fiyat aralığına, bölgeye ve evlerin resimlerine kolayca göz atabilirsiniz. 191 ülkede, 34 bin farklı şehirde kalabileceğiniz evi seçmek size kalıyor.

airbnbapp

XE Currency; değişik ülkelerde kullanmaya alışık olmadığınız para birimlerine uyum sağlamak kolay olmuyor. Tüm para birimlerini günlük döviz kuruna göre çevirip, yapacağınız harcamaların istenen para birime göre karşılığını hesaplayan uygulama ile  restoranda, otelde ve mağazada ödeme yaparken zaman kaybetmiyorsunuz.

XE-currency

Zomato; yemek için uygun yer bulmak her zaman kolay değil, daha önce gitmediğiniz bir şehirde “nerede ve ne yiyebilirsiniz, ne kadar tutar” gibi sorular önem kazanıyor. Zomato uygulaması ile konumunuza en yakın kafe, restoranları bulabilirsiniz. Ayrıca menülerini, konseptlerini  ve değerlendirmelerini listeleyen, rezervasyon yapabilme imkanı veren bu kullanışlı bir uygulama size yardımcı oluyor.

zomato

TripAdvisor; TripAdvisor çok kapsamlı bir seyahat uygulaması olarak biliniyor. Kullanıcı değerlendirmelerine göre restoran, kafe, otel ve müzeler hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Rezervasyon da yapabileceğiniz  TripAdvisor ile uçak biletlerini karşılaştırarak en uygun fiyatlı uçuşları da görebilirsiniz.

tripadviser

Time Out; gideceğiniz yerdeki yeme, içme ve eğlence mekanlarını listeleyen uygulama ayrıca yakın zamanda gerçekleşecek güncel sanat, müzik ve kültür etkinliklerini göstererek plan yapmanızı kolaylaştırıyor. Mekanların adres bilgilerini harita üzerinden görerek mesafeyi hesaplayabiliyorsunuz.

timeoutapp

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın