Sevgilinize Alabileceğiniz 12 “İkonik” Erkek Parfümü

0

Parfümlerin yeri her kadında ve erkekte farklıdır. Sadece beğendiğiniz notalarla hazırlanmış parfümleri alamazsınız, teninizde bıraktığı koku çok önemlidir. Nasıl biz kadınların klasik ve vazgeçemediği parfümleri var, erkeklerin de 12 ikonik parfümü var.

Akşam yatıp sabah her şeyin unutulduğu bir dünyada bir marka için ayakta kalmak da kolay değil. Savaşması gereken bir çok alan var artık…

Ama konu parfüm olduğunda durum biraz daha güvenilir hale geliyor. Bazı kokular değişmiyor, reputasyonu da aynı şekilde devam ediyor. O parfümler artık ikonik olarak lanse ediliyor.

İşte www.misskombin.com un seçtiği  ikonik erkek parfümleri;

Piyasaya çıktığı 1966 yılında bir devrim yaratan Dior Eau Sauvage artık kesinlikle bir klasik. Yıllar içinde çok küçük dokunuşlar yapılan parfüm hala akıllarda…

 

153EauSauvAD(454x297)_FR15023.qxp:_

 

İlk defa 1992 yılında kadınlar için çıkan L’Eau d’Issey 1994 yılında erkekler için de piyasaya çıktı. L’Eau d’Issey Pour Homme taze ama sıcak, ahşap dokusunu baharat dokunuşları ile zenginleştiriyor.

 

parfüm14

 

Pour Monsieur 1955 yılında Henri Robert tarafından hazırlandı. Farklı ülkelerde değişik isimlerle satışa sunuldu. 1989 yılında tom dünyada aynı isimle Pour Monsieur olarak piyasaya çıkartıldı. Chanel formülünün asla değişmediğini savunuyor. Kapağı açtığınızda burnunuza gelen Citrus hafızaya kazınmış.

 

parfüm15

 

Green Irish Tweed klasik bir Fougere parfümü… Koku ilk olarak film endüstrisinde bir ünlü için yapılmış. Yıllar sonra piyasaya çıkmış. Sandal ağacı, amber, menekşe notaları ile İrlanda havası estiren parfüm gerçekten özel…

 

parfüm16

 

Sakın adına ya da pembe şişesine aldanmayın. 1989 yılında hazırlanan Joop! Homme keskin notaları olan, agresif bir koku. Ancak sizi yakalayan sıcaklığı içinizi sarıyor.

parfüm17

Vetiver ilk olarak Guerlain tarafından 1958 yılında çıktı. 2000 yılında yeni paketiyle piyasaya çıktı. Orijinal versiyonu zengin maskülen bir çiçek yoğunluğunda olsa da yeni versiyonu taze ve ahşap dokuları arasında gezinir.

 

parfüm18

 

Blenheim Bouquet adını İngiltere’nin en ünlü ailelerinden birine ait Blenheim Palace’dan almış. Zamana karşı dayanarak 100 yıldan beri biliniyor. İlk kez 1902 yılında çıkan parfüm, lavanta-limon-lime, musk notalarından hazırlanıyor. Hayal edin!

pargüm20

Armani Eau Pour Homme 30. yaşını kutluyor. Eau Pour Homme hala erkek parfümleri arasında en bilinen ve en çok tercih edilen olma ünvanını koruyor. Prestij!

 

parfüm21

 

2005 yılında tekrar piyasaya çıkan 1920 by Bois 1920, belki de piyasada en az rastlayacağınız bir klasik. Sıkılan duyguların yeniden uyanışı olarak lanse edilen parfüm, baharat, meyve ve çiçek notalarının çok özel dengesinden oluşmuş. Kesinlikle ikonik!

parfüm22

 

Acqua di Parma, 1916 yılında Parma’da küçük bir fabrikada üretildi. İlk piyasaya Colonia olarak çıktı, 30lu ve 50li yıllarda görkemli yaşadı. Yüksek sosyetenin tercih etmesi ile popüler oldu. Şu anda hala piyasada ama asla Colonia kadar ilerleme kaydedemedi.

 

parfüm23

 

Aramis son çeyrek yüzyılda kokladığımız en özel parfümlerden biri…Son dönemde piyasada tutulan sportif ürünlerin yanında gerçekten öne çıkan bir yapısı var. Aramis modern standartlarda ‘‘eski’’ olarak nitelendirilse de kompleks yapısı onu gizemli olarak akıla kazıyor.

 

parfüm24

 

Annick Goutal….Ölümsüz kokusunu harmanı zor notalarından alır. Ahşap vanilya, biber aroması ile aranan dokuya ulaşır. Baharatlı ılık, tatlı karanlık!

 

parfüm25

 

Hazır yılbaşı yaklaşıyorken size fikir de vermiş oluruz. Hem kendinize de iyilik yapmış olursunuz, ne de olsa kokuları muhteşem….

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın