Sevgililer Günü; Özgecan Aslan- Grinin Elli Tonu

0

Sevgililer Gününüz kutlu olsun. Zaten haftalardır bu “özel gün” için hazırlık yapmamız bekleniyordu. Tüketim kültürü ne giyeceğimizi,nasıl makyaj yapmamız gerektiğini, “sevgilimizin” burcuna göre hangi hediyeyi seçmenin doğru olacağını, yemek için gidilecek mekanları, hatta ne yemek seçmenin uygun olacağı konusunda hepimizi “yoğunlaştırılmış” eğitime sokmuştu. Tembeller için son dakika ipuçları da ihmal edilmedi. Sistem “sevgililer” için elinden gelen her çabayı sergiledi.

sevgililer gunu ozgecan aslan1

 

Hatta hiç bir zahmetten kaçınmayarak; bir dönem milyonların elinden düşürmediği  “ilahlaştırılmış bir erkek nasıl ehlileştirilir” temalı seks kokulu Grinin Elli Tonu’nun  filmi de tam bu dönemde vizyona sokuldu. Anlaşılan Sevgililer Günü arefesinde gösterime giren film hedef kitlesine ulaşmayı başarmış. Çünkü kim ile konuşsanız, hangi gazeteyi okusanız karşınıza  Anastasia ile Christian Grey’in erotik aşkı çıkıyor…

 

özgecan

Ama dünden beri bir fotoğraf karesi daha var gözlerimizin önünden gitmeyen… 20 yaşında  bir üniversite öğrencisinin mahzun bakışları. Adı Özgecan Aslan, son olarak Tarsus’ta evine gitmek üzere bir minübüse binerken görüldü. Sonrasında ise genç kızın bıçaklanarak öldürüldüğü ve cesedinin yanmış bir halde  dere yatağında bulunduğunu duyduk haberlerde. Olayın zanlıları gözaltında… Ne oldu? Bir kadınının yaşam hakkı vahşice elinde alındı. Ne yazık ki Özgecan da kadın cinayetlerinin kurban listesine yazılan bir isim oldu.

Hani bugün sevgililer günü ya, belki Özgecan da bugüne dair hayaller kurmuştu… Bizim için  14 Şubat 2015, ne kalpli pastalar, ne kırmızı güller, ne romantik buluşmalar ne de Grinin Elli Tonu’ndaki tutkulu aşk. Bugün Özgecan Aslan’ın günü. Dileriz kadın cinayetlerinde yitireceğimiz son can Özgecan olur.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın