Sevgililer Günü İçin Hayat Kurtaracak Yöntemler…

0

Yıllardır evli olup sevgililik halinden uzaklaşmış çiftler için “Sevgililer Günü” kutlamaları ayrı zordur. Aslında eşlerin “Sevgililer Günü” için özel bir beklentisi kalmasa da, ne yazık ki toplumsal baskı, pazarlama dehalarının bu güne özel beyin yıkama faaliyetleri insanı mecbur tutar. Hani illa ki “bir hediye alayım, ya da o aksam bir yemek mi yesek?” durumuna girilir.

ask yemek

Kadın da erkek de bu durumdan memnun değildir aslında… Ama adet yerini bulsun diye çaba harcanır…
Madem bu durum kaçınılmaz o zaman tadını çıkarmakta fayda var değil mi? Nasıl mı? Birkaç öneride bulunabilirim…
Eşiniz için ihtiyaç listesi çıkarın, çorap, iç çamaşırı, cüzdan, gömlek, ayakkabı vs. Sonra bu listeyi market listesi gibi elinize alıp eşinizi de kolunuza takıp alışverişe çıkın. Önce onun ihtiyaçlarını öne sürerek birkaç mağazada işinizi halledin, daha sonra araya kendi istediğiniz ve bir süredir alamadığınız bir çanta, ayakkabıyı da aradan çıkarın. Üzerine de “hadi canım bir kahve içelim seninle” deyip kahvenizi de için. Sohbet sırasında “Sevgililer Günü bu Cuma mıydı? Ne güzel oldu bak hediyelerimizi aldık şimdiden.” deyip bu işten sıyrılıverin..

shutterstock_142654183

Özellikle çok eğlendiğiniz arkadaşlarınız ile o gece dışarı çıkmanız da ayrı bir fikir. Evli, mutlu, çocuklu diye bir ekibiniz vardır mutlaka.Bu grup zaten baş başa bir şey yapma günlerini çoktan geride bırakmıştır. O yüzden de Sevgililer günü şerefine hep birlikte “vur patlasın çal oynasın” bir gece geçirebilirsiniz…Maksat kutlama yapmak değil mi?
Hala bekar arkadaşlarınız varsa ki mutlaka böyle “akıl sağlığını korumayı başarmış” kişiler vardır çevrenizde; onların Sevgililer Günü’nde kendilerini yalnız hissetmemesi için kız kıza bir program yapa Eşiniz de bir sürü formaliteden kurtuldu için bu durumdan son derece mutlu hissedecektir kendisini, birasını açıp maç izleyebilir mesela…

love actually
Tüm bu önerilere kulaklarınızı kapatıp hiç bir şey yapmadan ayaklarınızı uzatıp evde ‘Love Actually’ filmini izleyebilirsiniz birlikte. Ben her sene izliyorum bu filmi tavsiye ederim…
Asıl olan sevgi ise özel bir güne ihtiyacımız var mı?

ask öpüsen cift

Hepimizin Sevgililer Günü kutlu olsun…

Banu-İstanbul 2014

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.