Selülit Kabusunuz Olmasın, Yeni Yöntemler Sizi Bekliyor…

0

İster zayıf ister kilolu olun selülit her tip vücutta görülüyor, bunu zaten ezberledik. Kışın kalın kıyafetlerin altına gizlenebilseniz de zaman kalmadı, artık yaz kapıda ve vücudunuzu sergileme vakti geldi.
Önleminizi önceden aldıysanız daha rahat davrananlardan olursunuz, vücudunuza yaptırmanız gereken bakımları ve kullanmanız gereken kremleri aksatmadıysanız şanslısınız.

 

Her şey biriken toksinlerden kurtulmanızı sağlayacak beslenme düzenine uymakla başlıyor. Sağlıksız beslenme, güneş ışınları,alkol ve sigara ile birleşince kolajen ve elastin yapı yıpranır, cildin elastikiyeti azalır. Hareketsiz bir yaşam tarzı, masa başı çalışma kan dolaşımı ve lenfatik sistemi zayıflatır ve depolanan yağ miktarından hızla kurtulmak gerekir.

su1

Hepinizin bildiği klasik yöntemler;
Kalori alımını kısıtlamak, yağ-şeker-alkol-sigaradan uzak durmak, tuzu ve sodyumu azaltmak, bol su içmek, kalorisi düşük ve su içeriği yüksek kereviz, kuşkonmaz,karpuz ve salatalık tüketmek, proteinden zengin beslenmek,hücre yenileyici kalsiyum içeren süt ürünleri ve biyotin ile B12 zengini yumurtadan faydalanmak, antioksidan içerikli besinleri eksik etmemek, kolajen üretimin destekleyen C vitamini içeren besinleri yemek ve cildi yenileyici özellikli avokado, fındık,zeytinyağı,somon ve keten tohumuna sofralarınızda yer vermek, cildi pürüzsüz ve yumuşak tutan Omega 3 desteğine önem vererek selülitten kurtulmayı başarabiliriz.

selülit11

Beslenme düzenine ilave olarak kullanabileceğiniz kremler ve yağlar da sıkılaşma sağlar;
Nuxe Body Selülit Giderici Bakım Yağı,
Clarins Sıkılaştırıcı Tonik,
Bath&Body Works Stress Relisef vücut peelingi,
H2O Sea Salt Skin Smoother vücut peelingi,
Clarins Body Lift Selülit Halkalarına Karşı İnceltici,
Lierac Body Slim Triple Action Vücut Losyonu,
SwissCare Cellucare Cream,
Yves Rocher Intensive Slimming Triple Action, hem karın hem de kalçayı şekillendiren sıkılaştırıcı jel ve selülit karşıtı sıkılaştırıcı vücut kremi,
Darphin Nourushing Satin Oil with red ginger Nemlendirici Vücut Yağını deneyebilirsiniz.

selülit12

Ayrıca inceltici ve forma sokan yöntemler de size bu dönemde yardımcı oluyor;
• Akustik Dalga Terapisi; tüm dünyada kanıtlanmış bir buluş; kimyasal madde kullanılmadan, enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmadan, minik güçlü ses dalgası darbeleri ile selüliti oluşturan bileşenlere direkt etki ediliyor. Yağ dokusunun çözülmesi sağlanarak acısız bir şekilde yaklaşık bir ayda selülitten kurtulmanız sağlanıyor.
• V Shape Body Accent Ultra yeni bir yöntem; selülit, yağlanma, sarkma, vücut sıkılaştırma ile daha ince bir vücut sağlıyor. Yağ hücrelerini hedef alarak parçalayan ve dışarı atan ultrason ve radyofrekans teknolojilerini bir araya getiriyor.

selülit13

• Thermage Body; iğnesiz ve ameliyatsız bir yöntem, pürüzsüz, daha sıkı ve belirgin hatlı gençleşmiş bir cilt sağlıyor. Sonuçları uygulamadan hemen sonra başlayıp etkisi artarak 6 aya kadar sürüyor. Cildin yapısına ve doğal yaşlanma sürecine bağlı olarak etkisini yıllarca görebiliyorsunuz.
• Cool Sculpting; ağrısız ve acısız bir yöntem. Yağları dondurarak yok etme yöntemi olan soğuk lipoliz uygulaması olarak biliniyor. Kas üstü yağ tabakasını hedef alan, çevre dokulara zarar vermeden yağ hücreleri yok ediliyor. Uygulamadan sonraki 2 ay içinde kristaliz edilen yağ hücreleri parçalanarak vücuttan doğal yollarla atılıyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın