Seks Hakkında Merak Ettiğiniz ve Soramadığınız Şeyler

0

Cambridge Üniversitesi Profesörü, İstatistik Uzmanı David Spiegelhaler şimdiye kadar yapılmış en kapsamlı seks araştırmasını yapmış.

“ Rakamlarla Seks : İstatistikler Cinsel Davranışlarımız Hakkında Ne Diyor ?” adlı kitabın da yazarı ve diyor ki “Seks sözkonusu olduğunda her kafadan bir ses ve her sesten bir yalan çıkması çok normal”.

Herkesin merak ettiği şeyler var; cinsel hayatım sağlıklı ve normal mi, az mı yoksa çok mu yapıyorum, sekse başladığım yaş normal mi…

1990 yılından bu yana her 10 yılda bir yapılan anket, İngiliz Araştırma Şirketi Natsal tarafından 60 bin kişiye ait verilerle elde edilmiş.

seks48

İşte anketin sonuçları;

İlişkisi ister düzenli ister düzensiz olsun, her 7 kişiden 1’i seks hayatında mutlu değil. %34 olan bu mutsuzluk oranı kadında da erkekte de aynı.

Mastürbasyonun en çok yapıldığı yaşın; kadınlarda 45-54, erkeklerde 16-24 yaş olduğu görülüyor. Yaş 55’e geldiğinde hem kadın hem de erkek düzenli bir ilişkisi olsa da mastürbasyonu sekse tercih ediyor.

Ortalama 20 dakikalık bir sekste kadın 69 kalori yakarken, erkek 101 kalori harcıyor.

seks43

Seks ve yemek hakkındaki düşünceleri karşılaştırıldığında; kız öğrenciler 10 kez seks ve 15 kez yemek düşünürken, erkek öğrenciler 19 kez seks ve 18 kez yemek düşünüyor. Yani kadınların seksten çok yemek düşündükleri tescillenmiş.

İdeal ve ortalama, ereksiyon halindeki penis boyu 16 cm olduğu görülüyor.

Seks pozisyonu sözkonusu olduğunda kadın erkeğin, erkekse kadının üstte olmasını istiyor. Kadınlar köpek pozisyonuna mesafeli dururken, erkeklerin de bu merakında düşüş görülüyor.

Kadınların %18’i, erkeklerin %68’i haftada 1 kez internette porno film izliyor.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın