Sarı Kantaron Yağı Hakkında…

0

Son zamanlarda çok sık adını duyduğum bu yağ Amerika, Almanya ve bir çok Avrupa ülkesinde doğal antidepresan olarak kullanılıyor. Kullanım alanı çok geniş; bel, boyun,diz ve sırt ağrıları, cilt lekeleri, cilt sarkması ve kırışıklıkları ile uykusuzluğa da çare oluyor.

İçeriğinde bulunan “hiperisin” adlı ana madde düşük ve orta seviyedeki depresyona iyi geliyor. Mutluluk hormonu serotonin salgısını artırıp, beyinde sinir iletilerinin aktarılmasında problemler yaratan “monoamin oksidaz” enzimini kontrol altına alıyor. Hiperisin ise, bitkinin içindeki flavonoid ve ksantom ile birleşerek özel bir karışım yaratıyor, güçlü antidepresan etkisini de bu veriyor. Ancak başka bir antidepresanla beraber kullanılmaması gerekiyor.

yağ5

Reçeteli ilaçlar cinsel fonksiyon bozuklukları, kilo kaybı ve uykusuzluk yaratırken, doğal olan bu yağ daha etkili sonuç veriyor.

Yapılan araştırmalar, sarı kantaron yağının yorgunluk,mutsuzluk,endişe ve ümitsizlik belirtilerinin giderilmesinde olumlu etkisi olduğunu gösteriyor. Ruh halini düzelten bu yağ ayrıca şakaklara sürüldüğünde baş ağrısını da geçiriyor.

Menopoz dönemindeki stres, gerginlik ve sıkıntılar ile kronik yorgunluk sendromunun giderilmesinde de kullanılıyor.

Zona hastalığının tedavisinde, cilt kırışıklığı ve lekelerinde,kızarıklık,morluk,güneş yanığı ve diğer yanıkların iyileştirilmesinde, sivilce ve ameliyat izlerinin tedavisinde de olumlu etkileri var.

depresyon9

Ses kısıklığına, üşütme ve bronşite

Masaj yapılarak sürüldüğünde siyatik ve romatizma ağrılarına,

Bağışıklık sisteminin güçlenmesine,

Adale ağrılarına,

Bağırsak sorunları, ishal ve basura,

ağrı9

Böbrek ve mesanedeki taşların erimesine yardımcı oluyor.

Masaj dışında içerek kullanılacaksa hamile ve emziren kadınların, belirli bir hastalığı olanların muhakkak doktora danışması gerekiyor.

Şifa kaynağı bu doğal bitkiden fayda sağlanması için SC ( CO2 ) ekstraksiyon yöntemiyle %100 doğal ve katkısız üretilmesinin önemli olduğu biliniyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın