Sağlıklı ve Mutlu Bir Yaşam İçin Fitoterapi Yöntemini Deneyin…

0

Fitoterapi tarih boyunca hastalıkları iyileştirmek için kullanılan bir yöntem, esası bitkiler ve bitki ekstreleri ile tedaviye dayanıyor.

Özellikle çağın getirdiği stres, depresyon ve yorgunluğa karşı doğanın şifasından yararlanmayı öğrenmeliyiz.

Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamazsanız ruh halinde ve beyin fonksiyonlarında problemler başlıyor. Çünkü beyin ve bağırsak florası koordineli çalışır, ne kadar kötü beslenirseniz o kadar kronikleşmiş hastalıklara sahip olursunuz.

B12 eksikliğini gidermek, glüten hassasiyetinden kurtulmak, sağlıklı yağlar ve kaliteli protein ile beslenmek sizi rahatlatacak. İçine kimyasallar ve katkı maddeleri giren besinlerden uzaklaşarak kendi yoğurdunuzu, turşunuzu yapmayı öğrenmelisiniz.

Depresyona karşı avokado, çiğ kaju fıstığı, ceviz, kuşkonmaz, muz, çilek, soğan, yaban mersini, kızılcık, yeşil çay size iyi gelen besinlerdir. Bunlar antioksidan, antidepresan, folik asit, C vitamini, Omega-3 yağ asidi, magnezyum, melatonin seviyesini artırıcı, selenyum, sülfür ve flavonoid içerikleri ile depresyon için faydalıdır.

Stresten kurtulmak ne yazık ki çok kolay değil, o zaman etkilerini azaltacak şekilde beslenmeye dikkat etmelisiniz. Egzersiz yaparak vücudunuza serotonin ve endorfin hormonlarını salgılatın. Omega-3 yağ asidinin kortizolü düşüren etkisinden yararlanın. C vitamini takviyesi strese birebirdir.

Strese karşı zerdeçal, ginseng, kabak çekirdeği, muz, portakal,kivi, ıspanak, somon ve kabak çekirdeği iyidir.

Beslenme hataları dışında enerjinizi tüketen uykusuzluk, kafein, yetersiz yağ ve protein tüketimi, hareketsizlik, fazla yemek, katkı maddesi içeren besinlerden hızla kurtulun.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın