Sağlıklı Bir Yaşamın Sırları

0

Etrafınızda orta yaşın üzerinde  ve sağlıklı insanlar görmek moral veriyor. Onlardan almamız gereken birçok ders var, çünkü bunlar yerinizde durarak olmuyor.

Çabalarınızın karşılığını alabilmek  için hayatınızda nelere dikkat etmek gerekir;

Kendinize şefkat göstermek ile uyku,daha az stres, egzersiz ve beslenme arasında bir bağ var. Buna duygusal dayanıklılık adı veriliyor. Yani zorlukları veya sorunları görmezden gelmek yerine, yüzleşip kabul etmeniz gerekiyor.

Günde sadece 12 dakika yoga yaparak kemiklerin kalitesinin artmasını  sağlamak mümkün. Böylece  kırık ve kemik erimesi riskini azaltabilirsiniz. Sizi esnek tutacak hareketleri günlük hayatınıza katın.

yoganınyararları

Gün içinde aktif ve hareketli olun. Araştırmalar 10 dakika süre ile yapılan yoğun bir aktivitenin, normal bir egzersizin yerine geçebileceğini söylüyor. Fit bir yaşam derken; araba yerine bisiklet kullanmaktan, markete ritmi artırarak değişik hızla yürümekten söz ediyoruz. Üstelik bu yürüyüş % 20 daha fazla kalori yaktırıyor.

Metabolizma hızı önemli; kan şekeri seviyesini dengeleyen toz acı biberi, antibakteriyel ve kolestrolle savaşan kimyonu ve zerdeçal olarak tanıdığınız Hint safranını beslenmenize katın.

Şekerden uzak durmak şart; çiğ kakao, hindistancevizi şekeri, hurma ezmesi,vanilya tozu, muz ve tarçın ile sağlıklı beslenme alternatifleri geliştirin.

sağlıklıyaşam1

İyi bir cilt, sağlıklı yaşamakla ilgilidir. Özellikle kadınlar B3 vitamini kullanmalı, günlük 750 mg’lık destek yeterli oluyor. B3 vitamini sebum üretimini kontrol ederek, iltihabı ve ciltteki akneleri azaltarak cilt güzelliğine yardımcı oluyor.

Meditasyon yapın, günde 10 dakika bilgisayarınızı veya teknolojik aletlerinizi kapatın. Gözlerinizi yumun ve derin nefes alın, stresten uzaklaşıp yorgunluğunuza ara vermenizi sağlar.

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın