Sağlık ve Beslenme Üzerine Notlar

0

Okuyoruz, araştırıyoruz, öğreniyoruz… artık neredeyse her bilgiye kolayca ulaşıyoruz. Yine yeni bilgiler kapımızda, işte sizin için derlediklerimiz…

Jackfruit meyvesi hayatımıza yeni girdi. İçeriği nedeniyle meyvelerin şahı olarak adlandırılıyor. Kolon kanseri, tansiyon, anemi,astım gibi hastalıkları önleyici etkisi var. Meyvedeki antioksidanlar yaşlanma sürecini yavaşlatıyor. Kalorili, ancak doymuş yağ veya kolestrol içermiyor. Lif, yağ, protein,karbonhidrat, vitamin,mineral, elektrolit zengini bu meyve sayesinde kusurcuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

İştahınız bu aylarda tavan yapıyor. Eğer gün içerisinde düzenli yemiyorsanız, porsiyon kontrolüne dikkat etmiyorsanız üzerine bir de erken kararan hava gelince yeme merkezi uyarılıyor. Özellikle akşam saatlerinde artan iştahınız için 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağında 1 çay bardağı mısırı patlatıp yiyin. Hindistancevizi yağı aynı zamanda beyni de genç tutar.

Vücudunuzda beklenmedik kokular hissediyorsanız bu vücudunuzda iyi çalışmayan birşeylerin habercisi olabilir. Sarımsak kokusu hissediyorsanız bu kalori alımını kısıtlayan ve yemek seçen kişilerin yemeklerde fazla baharat kullanığının belirtisidir. Alkol kokusu alıyorsanız karbonhidrat alımınız düşük demektir. Karbonhidrat alımı düşüp yağ yakan bileşimler arttığında bu tür bir koku oluşuyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın