Ruhunuza İyi Gelen Yiyeceklerle Gün Boyu Enerjik Kalmayı Başarabilirsiniz

0

 

Hergün aynı enerjiye sahip olabilir misiniz? Genellikle “hayır” olur cevabınız. Gün içerisinde belirli zamanlarda bir kahveden medet ummak ya da uyku haliyle savaşmak çok tanıdık geliyor.  Oysa belirli şeylere dikkat ederek enerjinizi koruyabilir ve daha mutlu bir gün geçirebilirsiniz.

Saat 07:00; Bir tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını yutmadan ağzınızda döndürerek toksinleri temizleyin. Ağzınızda tükürük salgısı artar ama bu yağ sinüsleri temizler, çene,boyun, diş ve baştaki gerginliği alır.

Saat 07:20; Küçük bir çay bardağının yarısına ılık su ve bir adet zerdeçal koyun ve için. Zerdeçal hem iltihaplara hem de kanserli hücrelere iyi geliyor.

zerdeçal

Saat 07:30; Her sabah bir bardak ılık suyun içine limon sıkarak için.Vücuttaki su eksikliği yorgunluğun baş sebeplerindendir, susuzluk halsiz hissettirir.

Saat 07:45; Kendinizi çok fazla zorlamadan kahvaltıdan önce spor yapmaya çalışın. Aç halde egzersiz yapmak vücutta depolanan yağları yaktırır. Gece yemekten sonra geçmiş olan 10 saat, insülin seviyenizi düşürmüştür. Yağ yakma hormonu da maksimum seviyede salgılanır.

Saat 08:30; Kahvaltı için uygun olan bu saatte yulaf yemeyi tercih edin.  Kana geç karıştığı için gün boyunca kan şekerinizi dengeler. İçerdiği selenyum da tiroit bezlerinin çalışmasını düzenler.

yulaf

Saat 09:00; Organik Aloe Vera suyunu 1 kaşık için, sindirim sistemini ve bağırsakları temizler.

Saat 11:00; 1 adet muz ruh halinizi ve enerjinizi düzenler. Muz A,B6 ve C vitaminleri, demir,fosfor,potasyum,lif ve amino asit triptofan içerir. B6 amino asiti serotonin hormonuna dönüştürür. Karbonhidratlar da triptofanın beyinde emilimini sağlar.

Saat 13:00; Ispanak sinir sisteminde sakinleştirici etkisi olan magnezyum içerir. B vitamini açısından zengindir, stresten ve depresyondan korur.

ıspanak5

Saat 14:00; Sabah başladığınız suları içmeye devam edin, kadınlar günde 12 bardak sıvı tüketmelidir.

Saat 15:00; Selenyum minerallerinin vücutta azalması öğlen ortasında üzerinize çöken rahatsızlığı açıklar. Selenyumun azlığı tahammülsüzlük,agresiflik ve yorgunluğu artırır. 1 avuç fındık kurtarıcınız olacaktır.

Saat 18:00; Akşam yemeğinizde sebze ve protein ağırlıklı hafif yemekleri tercih edin. Hem daha rahat uyur hem de daha rahat uyanırsınız. Ev yapımı soslar ve baharatları yemeklerinizi tatlandırmak için kullanın. Yemeklerinize Hindistan cevizi yağını katarsanız yağ yakımını hızlandırmış olursunuz.

uyku

Saat 20:00; Şekerden uzak durmanız gerekiyor. Çok canınız istiyorsa böğürtlen,ahududu gibi düşük şekerli meyveleri tercih edin.

Saat 22:30; Uyku vakti…ne kadar erken uyursanız vücudunuz kendini daha iyi onarır. Vücudun kendini fiziksel onarma saati 22:00-06:00, zihinsel onarma saati ise 02:00-06:00 arasıdır. Uykunuzu yeteri kadar almaya özen gösterin.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın