Poponuzu Nasıl Güzelleştirirsiniz ?

0

Güzel bir popo gördüğünde bakmayan erkek gördünüz mü, biz kadınlar bile imrenerek bakıyoruz. Kimisi doğuştan şanslı popo konusunda, kimisi de güzelleştirmek için uğraşıyor.
Egzersizle tabii ki… poponuzun şekline göre yapacağınız düzenli bir egzersiz programı ile hedefinize ulaşmak zor değil. Uzmanlar, evrelere bölünmüş antrenmanları fiziksel ve zihinsel olarak dinlenmiş bir beden ile yaparsanız daha verimli olacağını söylüyor.

kalça3

Kalçalarda büyük boy, orta boy ve küçük boy olarak 3 çeşit kas var.

• Düz popoya sahipseniz şekillendirmek için, küçük ve orta kalça kaslarını çalıştıracak ve büyük kalça kaslarını güçlendirecek egzersizlere yoğunlaşın.
Sandalyenin arkalığında yan durun ve iki elinizle tutun. Bacaklarınızı bükerek ayaklarınıza V şeklini verin. Dışa bakan bacağınızı arkaya uzatıp küçük hareketlerle yukarı aşağı 20 defa kaldırıp indirin. Aynısını diğer bacağınıza uygulayın.

kalça1

• Basenleriniz genişse önce beslenmenize dikkat etmelisiniz, çünkü bu bölgelerde yağ toplanmış oluyor. Yan kasları çalıştırmak ve güçlendirmek faydalı olur.
Yere oturup ağırlığınızı tek tarafa verin. Bir dizinizi önde uzatıp diğerini arkada bükün. Arkadaki diziniz kalçaya paralel olmalı. Ellerinizden destek alarak dik oturun ve kalçanızı öne doğru dik tutun. Arkadaki ayağınızın parmaklarını kendinize çekin ayak ve dizinizi biraz yukarı kaldırıp indirin. Bu pozisyonda ayağınızın dizinizden yukarıda olması gerekiyor. Aynı pozisyonu öne ve arkaya hareket ettirerek de yapabilirsiniz. Her iki bacağınız için de 20’şer kez tekrarlayın.

yüzme1

• En zoru sarkık popolar, burada büyük kalça kası çok güçsüzdür. En uygun sporlar yüzme ve koşudur.
Kalça kaslarını yoğun şekilde çalıştırmak için kurbağalama yüzmeye ve tüm kalça sistemini güçlendirecek koşuya ihtiyaç var.
Ellerinizi 90 derece açıyla duvara dayayın, kollarınızı hafifçe bükün. Dik durun, bir dizinizi arkaya bükün. Diz arka çukuruna rulo bir havlu yerleştirin. Üst bedeninizi hafifçe öne eğin, bükük dizinizi kalça hizasında kaldırın, kalçanız düz olmalı. Dizinizi hafifçe yukarı çekin, aşağıya indirin. Böylece büyük kalça kaslarınız çalışır.

koşu1

Diğer harekette, dizinizi kalça hizasında tutun, havluyu baldırınızla sıkıştırın. En son harekette dizinizi hafif yana döndürüp yukarı aşağı hareket ettirin. Her iki bacağınız için de 20’şer kez tekrarlayın.
Yorucu gelebilir ama güzel bir poponuz olsun istiyorsanız denemeye değer…

Lütfen Paylaşın...

Bu yazı yorumlara kapalıdır.