Pişmanlık Kelimesi Tanıdık Geliyor mu…

0

Yaptığınız bir çok şeyden; işinizden, evliliğinizden, arkadaşlarınızdan, sevgilinize karşı istemeden yaptığınız hatalardan ya da kavgalarınızdan pişmanlık duydunuz mu hiç? Geçmişe dönüp yüzleştiğinizde hissettiklerinizi düşünün. Kimbilir neleri yapmamış olmayı dilediniz.
Belki, çok basit bir konudan arkadaşınızı kaybettiniz. İş yerinizde, sakin bir duruş sergileyip, iyi bir pozisyonu kaçırdınız, keşke daha hırslı olabilseydiniz değil mi? Ya da çocuğunuzu gereğinden fazla sıktınız, sizden uzaklaşmasına neden oldunuz, biraz daha ılımlı olamaz mıydınız?

pişman2

Anne ve babanızla bir hiç yüzünden tartıştınız, size darıldılar. Onlar yaşlı ve her şeyi eskisi gibi düşünemiyorlar, ufacık bir olayı uzatıp sinirlendiriyorlar belki de. Kırıp da pişman olacağınıza, elinizden geldiğince sakin davranmaya çalışmak çok mu zor, sonra telafi etmek uzun sürüyor, siz de çok iyi biliyorsunuz. Çok sevdiğiniz birinden kariyeriniz için ayrılıp, başka bir şehre taşındınız, bir daha da öyle sevgi bulamadınız, siz kendinizi nasıl affedeceksiniz zaten…
Sevgilinizin yapmanızı istemediği bir şeyi yaptınız, uyardı ama tekrar yaptınız. Siz çok pişman olduğunuzu biliyorsunuz, ama o affetmeye hazır mı, onu bilmiyorsunuz.

 

Hayatınız boyunca çok endişeli bir tip oldunuz, her şeyden nem kaptınız.Endişe hali, değerli ve sınırlı ömrünüze bir yüktür, bir an önce vazgeçmeye çalışın.
Tüm bunlar aslında arkası gelmeyecek sorular, birini çözseniz diğerleri yine olacak. Yaşadığınız günün kıymetini bilin, ona göre pişmanlık duyacağınız şeyler yapmamaya çalışın.
Gerçek pişmanlıklarınızı belirleyin. Sorumluluklarınızı kabul ederek, başkalarını suçlamayın. Güvendiğiniz bir arkadaşınıza ya da ailenizden birine danışmaktan çekinmeyin, sizin yanıldığınız noktaları görmenizde yardımcı olabilirler.

üzgün

Hayattaki en büyük pişmanlığınızın ne olduğunu düşünün, size zarar vermesini engellemek için yüzleşmeye çalışın. Böylece, geçmişten kurtulup geleceğinize odaklanın.
Pişman olan ve af dileyen birisini affetmek çok mu zor…

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın