Parlak Saçlara Sahip Olmanın Yolları

0

Hacimli, parlak ve havalı saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Günde bir kez saçlarını yıkayıp kurutmak, şekil vermek için ne kadar vakit harcadığınızı düşünün, bir yılda yüzlerce saat eder.

Şekle giriyorsa sorun yok. Ya girmiyorsa durum daha vahim. Buna rağmen kadınların %80’i  saçlarından çoğu zaman memnun olmuyormuş !

Saçlarınızın parlak ve sağlıklı görünmesi için birkaç basit yol var;

  • Alkol, rutubet ve kirli hava saçların doğal parlaklığını kaybettirir. Kullanılan saç köpüklerinin çoğu alkol içerir. Kuru saçlara sahipseniz köpük yerine serum veya krem kullanın.
  • Saçlar nemli havalarda tiftikleşir ve kıvrılır. Nedeni saçlardaki gözeneklerin havadaki nemi emmesidir. Kurtulmak için saçı tamamen kuruttuktan sonra evden çıkın.

saç

  • Saç fırçası seçerken doğal kıllardan olanları alın. Bu fırçalar saçlarınızı taradığınızda yağları eşit dağıtır ve parlaklık verir.
  • Saçlar soğuk su ile yıkandığında üst deri kapanır, böylece yumuşak ve parlak bir yüzey oluşur. Saçları kuruttuktan sonra soğuk hava vermek bu şekilde bir etki yapar.
  • Saç maşaları ve kurutucular saçlardaki elektriklenme ve kabarmayı önler. İyonlu seramik aletler, saçlara kırılmayı önleyen negatif iyonlar üfler, bu da saçları güçlendirip parlatır.
  • Saçı hergün değil, haftada birkaç kez yıkamak yeterlidir. Ama hergün yıkamak zorundaysanız önce kremi kullanın. Ardından saçları durulamadan sadece saç diplerine şampuan sürün. Sonra durulayın.
  • Kıvırcık saçların yönü aynı olduğunda parlak durur. Bukleler büyük ve düzgün oldukça ışığı daha çok yansıtır. En iyisi kuruttuktan sonra maşaya dolayarak birkaç saniye bekletmek, sonra daha parlak duracak.
  • Doğal dalgalı saçlara sahipseniz 6-8 hafta arasında uçlarından kestirin. Nemlendiricili şampuan ve krem kullanırsanız yararlı olur.

Beauty Portrait. Curly Hair

Elma Sirkesi ve Unlu Saç Maskesi Tarifi;

1 fincan buğday unu

2 yemek kaşığı elma sirkesi
1 fincan içme suyu

saç6

Malzemelerin hepsini bir kapta karıştırın. Kuru saçınıza karışımı masajla yedirin. Saçınızı toplayın ve bir saç bonesi takın.

Maskeyi saçınızda yaklaşık 25 – 30 dakika bırakın. Sonra saçınızı, ılık suyla durulayın. Sıcak su kullanmayın, maskenin saçınızdan akmasını zorlaştırabilir.

Unlu maskenin özelliği; aminoasit, E ve B vitamini zengini buğday, saçlar için tam bir parlaklık kaynağıdır. Sertleşen ve dolaşan saçlara esneklik verir ve rahatlatır.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın