Parfümünüz Sizi Anlatsın İstiyorsanız

0

Parfüm kullanmak da bir sanattır. Zaman geçse de koku kalıcıdır. Bahar geliyor ve kokuların hakimiyeti artacak, ılık esintiler etrafınıza parfümünüzü de yayacak. Sizi yansıtan bir parfüm kullanmanın da usulleri var.
Parfüm seçerken en uygun zaman akşamüstleridir, bu saatlerde koku alma duyusu güçlü olur. Kış aylarında yaz mevsimine göre daha güçlü koku alırsınız. Parfüm kullanırken mevsimin ve kıyafetlerinizin de etkisi olduğunu unutmayın. Bahar ve yaz aylarında daha hafif ve serin kokuları tercih etmelisiniz.İnce pamuklu,keten ve özellikle ipekle bu tür parfümleri kullanmalısınız. Parfümü sıktıktan sonra teninizde olgunlaşması için en az bir saat beklemek gerekir.

parfüm12

Parfümünüzü temiz cilde ve saça sıkabilirsiniz, nabzınızın attığı yerlere yani bilek ve boynunuza uygulamalısınız. Kıyafetlerinizin üzerine doğrudan sıkmayın. Gideceğiniz yere göre de ağır ve hafif parfümleri ayırmalısınız.
Saklama koşulları da önemli serin, ışıktan uzak ve karanlık bir yerde saklayın. İçlerinde alkol olduğu için sıcak ve ışık içindeki molekülleri dağıtarak kokusunu bozar. Spreyli şişeleri tercih edin, elinizle temas eden parfüm bakterilere açık hale gelir ve çabuk bozulur. Ayrıca dökme parfümlerden daha ekonomik olur.

parfüm11

Parfüm kullanmanın ideal sayısı var, değişik bölgelere iki ya da üç kez püskürtün. Çok fazla sürmeyin ki kokunuz odaya sizden önce girmesin. Parfümünüzün tipine dikkat edin, Eau de parfüm daha kuvvetlidir ve daha az kullanmalısınız. Eau de toilette daha hafif ve uçucu olduğundan ona göre sürmelisiniz. Fazla sıkarsanız nemli bir havlu ile teninizdeki fazla parfümü alın.
Parfüm kullanmanın karşı cinsi etkilemek dışında yararlarını atlamamak gerek; özgüveni artırıcı etkisi var ve iş yerindeki performansınızı olumlu etkiliyor.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın