Parfüm Seçme ve Sürmenin Sırları

0

Kullandığınız parfüm bir süre sonra kişiliğinizle özdeşleşiyor. Asansörden sizin indiğinizi bile tanıdıklarınız anlayabiliyor bazen. Parfümleri deneyerek almaya çalışıyorsunuz ama, üst üste sıkılan parfümler başınızı ağrıtmaktan başka bir şeye yaramıyor.
Nasıl seçmek doğru olur;

Kalıcı parfümü bulmak denemeyle anlaşılır. Kuru ciltler parfümü fazla tutmaz, cilt nemli ise parfüm daha kalıcıdır.
Doğru bölge neresi peki? Bileklerinize sıkıp da saat takıyorsanız felaket, terle beraber metal kötü bir koku bırakır. Parfümü havaya sıkıp altından geçmeye çalışmayın, sadece % 10’u üzerinize geliyor. En doğrusu kolun ön tarafına sıkmak, çünkü bu bölge de nabız kadar sıcaktır.
Kokuyu iyi almak için burnu güçlendirmek gerekir. Koku ve tat duyuları bağlantılı, o yüzden şarap tatmak ve yemek pişirme derslerine katılmak duyularınızı geliştirir.

parfüm6

Bir saat içerisinde kaç tane koku deneyebilirsiniz? En fazla üç-dört olsun. 15 saniye kurumasına izin verin, yoksa burnunuza alkol kokusu gelir. Stresliyseniz ya da akşamdan kalmışsanız parfüm almaya çıkmayın, çünkü stres yanlış parfüm seçmenize neden oluyor.
Sürdüğünüz kokunun anlaşılması için dizlerinizin arkasına ve biraz koltuk altınıza sıkın. Boynunuza sürdüğünüzde önce güçlü gelir, sonra kokuyu duymazsınız.
Koku yaklaşık beş saat üzerinizde kalır, size gelmese de etraftan duyulabilir. Onun için sürekli tazelemeyin . Saçlarınıza sıkarsanız hareket ettiğinizde daha belirgin bir koku duyulur.
Parfümü bileklerinize sıkıp ovalamayın, yoksa taze üst notalarının kaybolmasına neden olursunuz.
Yüksek fiyatlı parfüm her zaman iyi kalite demek değil, aynı parfüm sizde ve arkadaşınızda farklı kokuyorsa bozulmuş olabilir. Kaliteli olan ürünler aynı kokar, ciltten cilde farklılaşmaz.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın