Parfüm Hakkındaki Gerçekler

0

Parfüm kişiliğinizin imzasıdır aslında, tercih ettiğiniz koku hakkınızda ipuçları verir. Parfümün rolü farklı; cinsel, hiyerarşik ve estetik olarak ayrılıyor. Duygusal ve zihinsel etkileri var.

Sürekli aynı parfümü süren kişiler seçtikleri koku ile kendilerini ifade eder. Sık sık parfüm değiştirenlerse bunun farkında olmayan gruptur.

Parfüm seçminiz imajınızı belirliyor. Doğal, hassas, gizemli, seksi… kendinizi naıl göstermek istiyorsanız seçiminiz ona göre oluyor.

Parfümü fazla sürenler beğenilme arzusu taşıyan, kendi bedeninden çekinen, özgüveni düşük kişilerdir. Uzmanlara göre, ne yaptığından emin olamadığınızda parfüm sürme eğilimi taşıyorsunuz.

Parfüm aynı zamanda erotiktir, misk yağı gibi cinsel çekiciliği olan kokular meyvemsi ve çiçeksi notalarla harmanlanarak kabul görüyor.

Bazı parfümler vardır ki geçmiş anılarınızı tazeler. Annenizin veya babanızın kullandığı bir parfüm ile geçmişte yaşadıklarınız ile yeniden bağ kurabilirsiniz.

Parfümün notaları aynı zamanda afrodizyak etkili de olabilir. Karşınızdaki kişinin kokusal alanına girdiğinizde eğer etkilendiyseniz yakınlaşma aşlar.

Bir kadın olarak erkek parfümü tercih ediyorsanız bu kişiliğinizin bir yansımasıdır. Bunu homoseksüel bir yaklaşım olarak düşünmeyin. Yapılan deneyler feminen ve maskülen parfümlerin karşı cinsleri bilinçsizce çektiğini gösteriyor.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın