Pamuk Eller Cebe… Bedelli Askerlik İçin Acil 18 Bin Lira Lazım…

0

 

 

Türkiye’nin dört bir yanında, hatta Türklerin yaşadığı birçok ülkede milyonlarca kişi hesap yapıyor. “18 bin Türk Lirası nereden bulunacak?” sorusuna yanıt aranıyor.

Evet, hükümet bedelli askerliğe yeşil ışık yaktı. 1 Ocak 2015 tarihinde 28 yaşından gün almış olan ya da 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle 27 yaşını doldurmuş olanlara bedelli askerlik imkanı getiriliyor. Bu kişiler 18 bin Türk Lirası askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar. Yani uygulamadan 1 Ocak 1987 tarihi ve öncesi doğanların yararlanabilecek. Ufak bir ayrıntı, bedelli askerlik ödemesi için taksit öngörülmüyor.

 

pamuk eller1

Bankada 18 bin Lira birikimi olanlar yaşadı. Ama ya olmayanlar? Annelerin bileziğine, babaların 10 yaşındaki arabasına yan gözle bakılır. Eş dost akrabadan ne kadar toplanılabilir, rakamlar alt alta yazılır toplanır.  Ama çoğunluğun gözü banka kredilerinde olacak. Bankalar da bu yeni kredi pazarını değerlendirme fırsatını kaçırmayacaktır. Sanırız en geç yarın bedelli kredileri paketleri görücüye çıkarılır. Uzmanlar kredi faizlerinin düşük düzeyde seyrettiğine dikkat çekiyor.

Bedelli askerlik imkânı çıktı diye sevinenler para hesabı yaparken bir de bu imkânı kıl payı kaçıranlar var. Birkaç gün geç doğduğu için bedelli askerlik uygulamasından yararlanamayacak olanları avutmak da yine ailelere arkadaşlara düşecek.

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın