Pamir Melek Oldu… Peki, Bizler Neyiz?

0

Daha 3,5 yaşında bir çocuktu. Kaybolmasının ardında başlatılan ve yaklaşık 30 saat süren arama kurtarma çalışmaları sonunda kara haber geldi. Yıkıldık…
Sosyal medya Pamir’in babasının kayıp duyurusu ile hareketlenmiş biraz da bu baskıyla insanlar arama çalışmalarına katılmıştı. Hepimiz dualar ettik. “Allah annesine babasına acısın.” dedik. Gece çocuklarımızı öperken suçluluk duyduk. Bulunacağına o kadar inandırmıştık ki, kendimizi, sonuç içimizi yaktı. Çünkü belki de bu minik oğlan bulunsaydı, şu ana kadar kaybettiklerimizi de geri kazanacaktık… Yine ölüm kazandı.
Aslında buraya kadar yaşananlar çok normal. Anormal olan özellikle sosyal medyada “insan olduklarının” bile sorgulanması gereken yaratıkların yazdıkları… Detaya girip satırları kirletmek istemiyorum.
Bir çocuk öldü. Kim bilir daha kaç çocuk kayıp? Kim bilir kaç anne baba evlatlarını arıyor? Üstelik bizler artık bunun ne denli büyük acı olduğunu hatırladık. Şimdi de İstanbul’da Kader aranıyor. Artık “büyük” tartışmaları yaparken, gerçek hazinemiz çocuklarımız için duyarlı olmamız gerektiğini daha net görüyoruz.Belki de Galatasaray Lisesi’nin onünde yıllardır bekleyen anneleri anlamaya uğrasırız..
O melek oldu… Peki ya bizler?

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın