Oscar’da Zarflar Karıştı. En İyi Film “Moonlight”

0

Ve Oscar ödülleri sahiplerini buldu. Ancak son dakikada yapılan bir yanlış anons törene kelimenin tam anlamıyla damgasını vurdu.

Yılların aktörü Warren Beatty, En İyi Film Ödülü’nü  La La Land’in aldığını duyurdu. La La Land ekibi ödülü almak üzere sahneye çıktı. İşler  de o andan itibaren karıştı. Zarfların karıştığı açıklandı ve La La Land yapımcısı Jordan Horowitz  yanlışı düzeltmek için devreye girdi. Horowitz, “Hayır hayır, bir hata var. Şaka değil.  Moonlight, en iyi film ödülünü siz kazandınız” diyerek, Moonlight ekibine seslendi

Ödülü Moonlight – Ayışığı adlı filmi kazandı.

Sinemaseverlerin heyecanla takip ettiği Oscar ödülleri töreninde, “Moonlight”, En İyi Film’in yanında  En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ve En iyi Uyarlama Senaryo kategorilerinde de kazanan yapım oldu.

En iyi yardımcı erkek oyuncu seçilen Mahershala Ali, bu dalda Oscar kazanan ilk Müslüman oyuncu oldu .

Bu yıl Oscar’a 14 dalda aday olan La La Land, başta En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu olmak üzere 6 dalda Oscar ödülünü kazandı.

En iyi Yabancı Film Ödülü ise İranlı yönetmen Aşgar Ferhadi’nin The Salesman- Satıcı adlı filmine verildi. Ferhadi, Amerikan yönetiminin bazı ülkelere uyguladığı seyahat yasağını protesto ederek törene katılmayacağını duyurmuştu.

The Salesman- Satıcı adlı filmin İngiltere’deki ilk gösterimi, Oscar töreninin başlamasından bir kaç saat önce  Londra’da Trafalgar Meydanı’nda  açık havada yapılmıştı.

Oscar Ödüllerini bu yıl Jimmy Kimmel sundu. Kimmel gece boyunca  Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile ilgili espriler yaptı. Jimmy Kimmel ödül töreni esnasında Trump’a tweet bile attı.

Kimmel’in “Filmler için ne kadar harika bir yıl. Siyahiler Nasa’yı, beyazlar da cazı kurtardı. İlerleme dediğiniz budur işte” sözleri dikkati çekti .

89’uncu Oscar Ödüllerinde Kazananlar;

En İyi Film

Moonlight-Ayışığı

En İyi Kadın Oyuncu:

Emma Stone, La La Land

 

En İyi Erkek Oyuncu:

Cassey Affleck, Manchester By The Sea

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Mahershala Ali, Moonlight-Ayışığı

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:

Viola Davis, Fences

En İyi Yönetmen:

La La Land, Damien Chazelle

En İyi Animasyon Filmi:

Zootopia

En İyi Yabancı Film:

The Salesman-Satıcı, İran

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın