Negatif Duygulardan Duygusal ve Fiziksel Terapi İle Kurtulun

0

Paul Emery bir NLP uzmanı, QEPR Kuantum Duygusal ve Fiziksel Terapi’nin kurucusu, bunu bir tür duygusal akapunktur olarak düşünün diyor.

Kraliyet Terapisti olarak anılıyor; İngiltere Kraliyet ailesi, Monako Prensi ve Kate Moss onu tercih ediyor.

Kendi oluşturduğu sistemde bedenin belli bölgelerini uyararak telkin yapıyor. Yaptığı uzun araştırmalar sonucunda yüz,eller ve göğüste dokunulduğu zaman sinir sistemini harekete geçiren yerler olduğunu keşfediyor. Bu noktalar beyinde yeniden kodlanacak yani tamir edilecek bölgelerde telkinlerin hızla ve kalıcı olarak etki etmesini sağlıyor.

Teknikleri stres, suçluluk hissi, takıntı,aşırı yeme, fobi, anksiyete, kaygı, travma, öfke ve aşk acısı gibi duygusal kökenli problemlerin çözümünde etkili. Buna aşk acısı da dahil… Ancak manik depresif, klinik depresyon ve şizofrenik rahatsızlıkları kapsamıyor.

 paulemery

Yöntemlerini siz de evde deneyebilirsiniz;

  1. Gözlerinizi kapatın, 30 saniye canınızı sıkan veya hatırlamak istemediğiniz bir anınızı bir şeyi aklınıza getirin.
  2. Sorunun size verdiği rahatsızlık derecesini 0-10 arasında puanlayın. “0” sorunsuz, “10” en sorunlu olacak.
  3. Gözlerinizi kapayıp yüzünüzü yıkarmışçasına yanaklarınızı, alnınızı merkezden dışarıya doğru yumuşakça ovuşturun. Bu işlem sinir bilimi tekniği içerikli ve beynin aktif kısmından stresi uzaklaştırıyor.
  4. Bu sırada güzel bir kumsalda 20 adım attığınız bir yürüyüş düşünün. Adımlarınızı sesli şekilde sayın, alnınızı ve yanaklarınızı ovuşturmaya devam edin. Bu 20 adım sadece yürüyüş değil başka bir şey de olabilir; 20 basamak çıkmak, topa 20 kere vurmak gibi.
  5. 20’yi tamamladıktan sonra yüzünüzü ovuşturmaya devam edip, rahatlama hissi veren bir melodiyi iki kez mırıldanın.
  6. Bitince gözlerinizi açın ve doğru karşıya bakın. Kafanızı oynatmadan ovuşturmaya devam edin, gözlerinizi rahatlatmak için sola sağa bakarak birkaç kez tekrarlayın.
  7. Bu tekniği 5 dakika uygulayın, sonra sorunun size verdiği rahatsızlık derecesini tekrar puanlayın. Değişti mi?

**Bu uygulamayı yaparken önemli olan problemi aklınızdan uzaklaştırmak, yani sorunu sadece başta ve sondaki puanlama sırasında düşünün.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın