Neden Bazı Başarılı İnsanlar Hep Aynı Kıyafetleri Giyer?

0

Modacılar bu ara hayli yoğun çalışıyorlar. Çünkü 2016-17 Sonbahar Kış modasının nasıl olacağı bugünlerde netleşiyor. Hangi renkler, kumaş türleri, makyaj stilleri, takılar, ayakkabılar ve çantalar vitrinlerde yer alacak şimdiden belirleniyor. Birbiri ardına defileler yapılıyor. Modayı yakından takip edenler için heyecan verici bir durum.

giyim4

Bir de modaya prim vermeyenler var… Şimdilerde bir kesim “Kapsül Gardrop” akımını takip ediyor. Giderek artan sayıda insanın modanın sundukları yerine sınırlı sayıda renk ve giysi yaşamlarını idame ediyor olması kafaları karıştırıyor. Çünkü bu insanların maddi kaygıları olmadığı halde bilerek isteyerek her gün aynı kıyafetleri tercih etmeleri pek makul karşılanmıyor. Üstelik bu insanların bir çoğu kendi alanlarında “başarılı” olarak tanımlanan isimler. Mesela Facebook’un kurucusu Mark Zuckenberg ya da Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barak Obama. Kadınlar arasında henüz pek ünlü isme rastlayamadık. Peki bu isimler neden sınırlı bir gardıropla yaşamaya çalışıyor dersiniz? Haydi biraz kendimizi zorlayalım ve düşünelim…Neden?

giyim6

Her gece yatmadan önce “sabah ne giyeceğim?” sorusu aklınıza geliyor mu? Daha günü bitirmeden ertesi gün için karar vermek zorunda kalıyorsunuz. Ya da sabah uyandığınızda dolabın karşısında giysileriniz bakıp neyi ne ile eşleştirebileceğinizi düşünmüyor musunuz? Halbuki aynı giysilerden oluşan bir gardrop sahibi olsanız bu süreçten muaf olursunuz.

Zamandan tasarruf edersiniz. Hem ne giyeceğinize karar verirken hem alışverişte hem de dolabı düzenlerken harcadığınız zamanı hesaplamayı deneyin…

Kendinize bir tarz belirleyip sınırlı giysilerle yaşamaya başladığınızda gün içinde kıyafetiniz ile ilgili sıkıntıları da bertaraf etmiş olursunuz. Hangi ortama girerseniz girin, tarzınızla kendinizi belli edersiniz.

giyim1

Kıyafet için bütçenizden ayırdığınız miktar anlamlı bir şekilde azalır. Çünkü alışverişe çıktığınızda alacağınız materyal sayısı azalmıştır.

Giyim tarzınız sadeleştikçe belki yaşamınız daha da huzurlu bir hal alır. Öyle ya kim ne derse desin, ne düşünürse düşünsün bu sizin tercihinizdir.

Sınırlı giysiyle yaşamak bu açıdan bakınca yaşamı kolaylaştırıyor ancak farklı şeyler giymek, farklı görünmek isteyenler için belki de sıkıcı bir akım. Özellikle de modacıların birbiri ardına çıkardığı giysileri görünce, insanın aklı karışıyor…

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın