Nasıl Daha Genç ve İnce Görünürsünüz?

0

Her şey istemekle başlar, öncelikle hedefiniz daha genç daha ince ve düzgün bir vücut görüntüsüne sahip olmak olsun.

Yediklerinize, giydiklerinize ve yaşantınıza dikkat ederek daha genç ve ince görünmek elinizde…

 

Bunun için yapacaklarınız çok basit;

  • Mutfağınıza, yediklerinize ve içtiklerinize dikkat edin. Gözünüzün önünden abur cuburları, kurabiyeleri, asitli içecekleri kaldırın. Gözünüzün önünde durdukça yersiniz. Araştırmalar bunları ortadan kaldırmayan kadınların, diğerlerinden daha kilolu olduğunu gösteriyor. Ayrıca ortalığı dağınık bırakan, gazete ve bulaşıkları düzensiz tutan kadınların daha fazla atıştırdığını söylüyor!!

dağınık2

  • Balık, et,süt,peynir ve sebze gibi “umami” tadını içeren besinler daha az yemenizi sağlıyor. Yani tat hücrelerini kandırarak daha çok protein yediğinizi düşününce daha tok hissediyorsunuz.

Umami, bir cins aminoasitli, et, balık, sebze ve peynir gibi süt ürünlerinde bulunan tuzlu baharatlı ama asla kesin olarak tanımlanamaz hoş bir tat olarak kabul ediliyor. Özelliği ise bir araya geldiği diğer besinlerin lezzetini artırması olarak biliniyor.Çorbanın üzerine rendelediğiniz peynir gibi düşünün.

  • Lifli sebzeleri püre haline getirip yerseniz 200-350 daha az kalori alıyorsunuz.

sebze23

  • Dramatik filmler izlemek, normalden %55 daha fazla yemek yediriyor. İlle de izleyecekseniz yanınıza sağlıklı besinler alın.
  • Uyku önemli, yeteri kadar uyumamak beynin yiyecekleri değerlendiren kısmı etkileyerek daha kalorili besinler tüketmenize neden oluyor. Amerikan Kalp Vakfı’ne göre; günde 1 saat 20 dakika az uyuyanlar, gün içinde 500 kaloriden fazla kalori alıyor !
  • Uyuduğu oda aydınlık olan kadınlar daha kilolu oluyor. Uyumadan önce televizyonu, cep telefonunu ve perdeleri kapatın.
  • Yaklaşık 19 derece oda sıcaklığında uyumak vücuttaki yağ yakıcıları hareketlendiriyor.

uyku27

  • Giyiminize dikkat ederek de daha genç görünürsünüz. Tek renk elbise, vücuda oturan diz hizasında etek, uzun bir kolye ve üzerinize oturan blazer bir ceket sizi daha ince gösterir.
  • Daha beyaz dişlere sahip olmak, altındaki morluklardan kurtulduğunuz aydınlık gözler, kalın kaşlar, ten rengi bir kalemle çevrelenmiş ve pembe ile doldurulmuş dolgun dudaklar, dolgun ve hacimli saçlar da genç görünmenizde önemli rol oynar.

Kadınlar için önemli olan genç ve güzel yaş almak düşünüldüğünde hiçbiri zor gelmiyor. Ne dersiniz?

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın