Nasıl Daha Genç Görünürsünüz?

0

Bir kadının en güzel dönemi 30 ile 45 yaş arasındaki 25 senedir diyorlar…Biz kadınların gençlikle imtihanı ve kabullenmesi hiç bitmiyor değil mi?
Gerçekten de yaş aldıkça, yüzünüzde kırışıklıklar arttıkça endişeler de başlar. Doğru şekilde yapacağınız makyaj ve saçlarınıza yapacağınız ufak dokunuşlarla harika görünebilirsiniz.

yaş24

Öncelikle yanaklarınıza aydınlık bir fondöten seçin. Renk seçerken boynunuzun rengini değil yanağınızın alt tarafındaki rengi baz alın. Badem büyüklüğündeki fondöteni burun,çene ve yanaklarınıza paylaştırın ve nemli bir süngerle cildinize yayın, böylece ince çizgileriniz yumuşar.
Krem veya jel allık kullanın ki cildinize tazelik ve ışıltı versin. Koyu tenliyseniz frambuaz, açık ve orta tenliyseniz pembemsi kayısı tonlarını seçin. Elmacık kemiklerinin en üst noktasından saç diplerine kadar iyice yedirerek uygulayın.

allık4

Altın renkli bir ışıltı için açık renkte bronzer seçin, saç çizgisi ve şakaklardan başlayıp elmacık kemiklerine kadar geniş bir C şeklinde sürün. Kemik yapınızı ön plana çıkarıp, yüzünüzün geri kalan kısmının açık renk görünmesini sağlamış olursunuz.
Kirpik çizginizi belirginleştirmek daha genç gösterir. Kalem şeklindeki eyelinerlar daha net çizgi çekmenizi sağlar. Açık tenliler kahve tonlarını, orta ve koyu tenliler siyah rengi tercih etmeli.

eyeliner7

Göz kapağı yaşlandıkça sarkar, eyeliner çekerken köşeden tutup gerginleştirin ve kalemi kirpiklerin arasını dolduracak ve kuyruğu yukarı doğru olacak şekilde sürün. Alt kirpik diplerine sürmek gözlerinizi düşük gösterir.
Hafif veya orta bronz renkteki farı kaşlarınızın altına ve göz kapaklarınıza şampanya tonlarındaki farı uygulayın. Üst kirpiklere siyah maskara sürün.
Kaşların gür ve belirgin olması gençlik sembolüdür, yaş aldıkça azalması ile solgun bir görünüme sahip olursunuz. Açık ve orta tenli kadınlar açık kahverengi kalem, koyu tenliler ise daha koyu tenli bir kalem kullanmalı. Seyrek kısımları hafifçe doldurarak yüzünüzün tamamlayıcısı haline getirmelisiniz.

beauty woman in a white dress.

Dudaklar da solup küçülür zamanla,hatta sınırı da belirsizleşir. Dudağınızın orta bölgesindeki renge yakın tonda bir kalemle çevresini belirginleştirip içini doldurun. Açık ve orta tenliler gül tonlarını, koyu tenliler kırmızı alt tonlu mürdüm rengini seçebilir. Hafif parlak bir nemlendirici ile tamamlayın.

beauty lifestyle

Saçlarda fazla ya da az kontrast solgun ve yaşlı gösterir. Saçlarınızı tek tonda boyatıp, aralarına karamel renkte röfleler uygulatın. Sarı saçlıların platin yerine altın sarısını, kızıl saçlıların vişne ya da bordo yerine bakır tonlarını tercih etmesi daha genç bir görünüm kazanmasını sağlar.

saç38

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın