Mutlu Beraberliğin Sırrı, Az Beklenti Olabilir mi ?

0

Sevgilinizden beklentiniz ne kadar çok olursa hayal kırıklığına uğramanız o kadar kolay olur. Hangi beraberlik kusursuz olabilir, elbette iniş çıkışları olacak.

Düşünüyorum da biz kadınlar erkeklerden ne çok ilgi istiyoruz. Her telefon açtığımızda işini bırakıp bizi dinlemesini, o an sorularımıza istediğimiz cevapları vermesini, telefonuna ulaşılamıyorsa da hesap vermesini bekliyoruz.

Eve gelirken çiçek getirmesini, yaptığımız yemekleri her seferinde beğenmesini, saçımızı yaptırdıysak farketmesini, gün içinde bizi aramasını bekliyoruz.

telefon22

Yorgun bir anındaysa durgunluğuna anlam yüklemeyi, davranışlarına kulp uydurmayı ve kırılmayı çok güzel beceriyoruz. Bir erkeğin en son istediği şey eve geldiğinde patlamaya hazır bomba kıvamında bir kadın bulmaktır.

Buna adamı kıskaca alıp, istediğimiz gibi davranmasını beklemek denir. İşte onu elimizden kaçıracağımız nokta da burasıdır.

Mükemmel bir beraberlik için hayallerimizin gerçek olması gerekmiyor oysa. Hayaller fazla beklenti getiriyor, ama kimse mükemmel olamaz. Bunu kabul edersek ancak ilişkimizi yormamış oluruz.

İstediklerimiz yaptırmak için kavga çıkarıp, baskı uygulamak en yanlış yollardan birisi. Zorla yapılan bir şeyin kimseye faydası yok. Çiftler nerede durması gerektiğini bilmeli, sınırları zorlamanın bir faydası olmuyor.

ilişki24

İlişkilerin temel hatası kavgasız, peri masalı kıvamında, hiç çatışmasız olmasının beklenmesidir. Önemli olan ilişkinin dengeli ve huzurlu olmasıdır. Herkes doğası gereği hata yapar.Hiç hata yapmadığınızı söyleyebilir misiniz?

Önce kendi hatalarımızı görüp, üste çıkmadan onları düzeltmeyi başarmak gerekiyor. Diyelim akşam için onunla beraber sinema izleme fikriniz var, o da sizi arayıp arkadaşlarıyla olacağını söyledi. İlk tepkiniz bozulmak oluyor, ama aslında ikiniz de birbirinizden habersiz program yapmışsınız. En iyisi kendi düşüncenizi söylemeniz, o da en kısa sürede sizinle film izlemeye çalışacaktır inanın.

ilişki23

Erkekler düzdür, kelimelerle oynamadan, dolambaçlı yollara girmeden anlatmamızı bekler bunu da aklımızda tutalım.

Özel günlere sevdalıysanız daha beter; her ay neredeyse önemli bir gün var. Buna çıkma tarihiniz de dahil. Herbirini hatırlamasını ve sizi yemeğe çıkarmasını ya da hediye almasını bekliyorsanız bu huyunuzdan vazgeçin. Çok istiyorsanız siz bir ayarlama yapın, herşeyi devletten bekleyemeyiz J)

 

 

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın