Modada Feminen Çizgiler ve Heyecanlandıran Tasarımlar

0

Modada trendler değişiyor, bir kısmı gelip geçici iken bir kısmı geçmişten ilham alıp tekrar tekrar yaşanıyor.
Bu yaz sezonunun favorisi de 1920’li yılların esintisini taşıyan püsküller bu sezon altın çağını yaşayacak. Daha modern ve romantik, hatta işlemelerle sanat eseri havasını verecek.
Önce barok modasını yaşadık, şimdi sırada lükse dönüş var. İyi bir püskülün özelliği kaliteli olması, sarkan iplerden değil süet, deri veya ipekten oluşması.
Sadece çantalarda değil, elbise ve ayakkabıdan tutun, kemerler,şapkalar ve aksesuarlarda bolca kullanılıyor. Hareketli püskül formları elbiselerin eteklerinde ve sırt kısımlarında yoğun olarak görülüyor.

moda51

Siyah ve beyazın etkisi tüm hızıyla sürüyor. Gece elbiselerinden tutun minimal tasarımlara kadar her türlü tasarımda göze çarpıyor.
Bel kemerinden incecik başlayıp aşağıya doğru açılan güneş plise “plisoley”hem kadınsı hem de eğlenceli olacak. Sıcak tonlardaki plise elbiseler tiril tiril, şık ve çok zarif duruyor.
Son dönemlerin vazgeçilmezi dantel, yerini “perforated” adlı delikli dokumalara ve lazerle inceltilerek desen oluşturulmuş kesiklere bırakıyor. Ayrıca delikli örgü kumaşlarda var ama daha çok delme ve yakma yöntemiyle yapılan şal deseni, çiçek ve geometrik şekiller oluşturulmuş deri kumaşları sık sık göreceğiz. Tüller ve şifonlarla süslendiğinde de çok şık duruyor.

moda56

Etek giymeyi sevenler yaşadı, her tür etek vitrinleri süsleyecek. Puantiyeli, pul ve boncuklarla işlenmiş, saten,tül,dantel,hayvan derisi,çiçek ve geometrik baskılarla her türlü kumaş ve desenlerde etekler giyilecek.
Yumuşak kumaşlardan hazırlanmış “slip dress” sade kesim elbiseler çok iddialı, mini,maksi,saten,metalik ve dantel süslemelerden vazgeçemeyeceksiniz.
Çiçek desenli baskılar, kabile trendi, metalik kumaşlarla ışıltılı parçalar, bol paça pantolonlar, 3D çiçek ve süslemeler, kısa üstler “crop top” ile harika bir yıl bizi bekliyor.

moda53

Eskitilmiş taşlardan yapılan küpe,kolye ve broşlar en sade tasarımlarla kombinleniyor.
Ayakkabılarda sivri burunlu stilleto ve bootieler hem seksi hem feminen oluşuyla en gözde tasarımlar olacak.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın