Moda Rüzgarları Esiyor

0

Kadınların en büyük zevklerinden birisidir güzel giyinmek. İlla modaya uymanız gerekmiyor şık olmak için, kendiniz de kıyafetlerinizi kombinleyerek  ve doğru parçaları seçerek şıklığı yakalayabilirsiniz.

Tabii uyumlu giyinmenin de kuralları var, bunları görmezden gelmemelisiniz.

fashion mannequins, vector set

Diz altına kadar uzanan paltolara kış aylarında bayılıyoruz. Ama boyunuz kısaysa ve yine de giymek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken öncelikle altına düz ayakkabı giymemektir. Bootie ve stilettoları tercih ederseniz uyumlu olur.

Paltoya vurgu yapmak istiyorsanız içine aynı renk tonlarını bir arada giymelisiniz.

İddialı rengi olan bol ve belden kuşaklı bir palto giymek için vücudunuzun ince hatlara sahip olması gerekiyor. Aksi halde bornoz giymiş gibi görünebilirsiniz.

palto

İddialı ve gösterişli olan hayvan desenlerini giyerken kombinlediğiniz parçalar önem kazanıyor. Desen desene kombinde aksesuarları en az düzeyde kullanın.

Hafta sonu kombini için zebra baskılı kruvaze ceket formunda bir hırkayı skinny jean, saten bluz ve kısa topuklu botlarla kullanabilirsiniz. Bohça şeklinde bir çanta ile kombini tamamlayın. Işıltı için taşlı yüzükler seçin.

Düşük bel elbiseler 60’lı yıllarda hareketli etekleriyle göz alıyordu. Genç bir etkiye sahip olan bu etekler çok kullanışlı; işe giderken blazer ceketin altına giyeceğiniz pudra tonlarında kalıplı tasarımlı bir elbise ile çok şık görünebilirsiniz.

Akşamları ise zarif işlemeli ipeksi bu tür bir elbiseyi sivri topuklularla tamamlayıp feminen olabilirsiniz.

elbise5

Elbise yerine pantolon veya etek giymeyi seviyorsanız öncelikle siyah olanlardan başlayın. Üzerine giyeceğiniz parçalardan biri ışıltılı olursa daha şık durur. Payetli bluz veya parlak ayakkabıdan birini seçin. Beyaz blazer bir ceket de ayrı hava veriyor.

Pelerini kıyafetinize çarpıcı bir dokunuş katmak için kullanabilirsiniz.Jean üzerine giyilen spor modeller ayrı bir şıklık veriyor. Binici tarzı için pelerini dize kadar çizmeler ve skinny jean ile giymek gerekir. Maceraperest bir tarz için sıcak toprak tonlarını İspanyol paça jean ve topuklu ayakkabı ile tamamlayın. İçine kabartma örgü bir kazak giyebilirsiniz.

pelerin

Ayak bileklerinizin kalın olduğunu düşünüyorsanız çok kısa topuklu ayakkabılardan kaçının. Topuk kısmı kapalı ve 1 cm topuğu olan ayakkabı ve botları tercih edin. Baldırlarınız genişse stiletto topuklardan, platformlardan ve küt burunlu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Asimetrik eteklerle dikkati başka yere çekebilirsiniz.

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın