Melanie Trump Davayı Kazandı

0

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, ülkesinin Suriye ve Kuzey Kore ile ilgili politikaları ve Rusya ile ilişkiler üzerinde yoğun mesai yaparken eşi Melanie Trump ise bir hukuk zaferinin tadını çıkarıyor.

Melania Trump’ın geçmişte para karşılığı eskortluk yaptığını iddia eden İngiliz  gazetesi Daily Mail, bu haberle ilgili olarak özür diledi ve 2,9 milyon dolarlık tazminatı ödemeyi kabul etti.

Daily Mail gazetesi, Amerikan başkanlık seçimleri kampanyası devam ederken Ağustos ayında yayımladığı haberle ilgili özür dilediklerini belirterek, “Melania Trump’ın yaşadığı zararı ödemeyi kabul ettik” açıklamasında bulundu. Açıklamada, haberin internet sitesinden kaldırılacağı da kaydedildi.

Daily Mail, söz konusu haberde geçmişte mankenlik yapan Melania Trump’ın 90’lı yıllarda seks işçisi olarak çalıştığını öne sürmüştü. Daily Mail bu iddialarına kaynak olarak da Melanie Trump’ın geldiği ülke olan Slovenya’da yayımlanan bir dergiyi göstermişti. Haberin yayımlanmasının ardından Melanie Trump zaman geçirmeden mahkemeye başvurmuş ve Daily Mail’den 150 milyon dolar tazminat talep etmişti. Trump, mahkemeye sunduğu dilekçede hakkında yapılan bu haber yüzünden bir çok reklam anlaşmasının iptal olduğunu savunmuştu.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın