Lacivert, Bir Yüzleşme Hikayesi

0

”Recall Healing, hastalıkların kaynağının geçmiş travmalar olduğunu savunan, doğru soruları sorarak, bu travmaların bilinçaltına ittiği duygu ve düşüncelere ulaşmayı hedefleyen ve hastalıkların tedavi süreçlerine destek olan bir terapi yöntemidir. Recall Healing, aslında bir terapi yöntemi, dolayısıyla tıbbi tedavi yerine geçmiyor. Ancak hastalıklarımızın nedenlerini fark etmemizi, çoğu zaman hissetmediğimiz içimizdeki kendimizi iyileştirici gücü fark etmemize destek oluyor.” Pınar Gogulan, bir röportajında Recall Healing’i işte bu sözlerle tanımlıyor.

Pınar Gogulan, Recall Healing ile kendi yaşamında baş etmek zorunda kaldığı sorunlara karşı mücadele sürecinde tanışmış. Sonrasında da bu tanışmayı ve sonrasındaki deneyimlerini “Lacivert” adlı kitabında anlatmış.

.

“Sırların, gölgelerin, kör noktaların, en derinlerdekinin su yüzüne çıkma hikâyesi…

Tıpkı sen gibi,

Tıpkı ben gibi… Bir yüzleşme hikâyesi Lacivert… İçinde zıtlıklar, derin acılar, büyük coşkular, bitmez sorgular, çaresizlikler ve masmavi umutlar taşıyor.

Ölümün sıcak koynundan sıyrılıp yaşamın soğuk gerçeğiyle yüzleşme ve regresyon yardımıyla geçmişle tanışma serüveni bir anlamda… Şimdi tüm bu duygular, yüzleşmeler, yanılsamalar ve sorgular başkalarına şifa oluyor. Birleşmek ve bütün olmak için…”

Recall Healing’in ne olduğunu merak ediyorsanız, samimi ve akıcı anlatımıyla Lacivert, iyi bir tercih olabilir. Pınar Gogulan’ın yazdığı Lacivert, Libros Yayıncılık tarafından basıldı.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın