Küçük Sağlık Sorunlarından Kurtulmanın Basit Yolları

0

Sorunumuz büyük olunca zaten soluğu doktorda alıyoruz, ama yaygın olan ufak problemleri de ortaya çıktığı zaman doğal yollardan çözmeyi de öğrenmek gerekiyor.
• Kas krampları çok yaygın, hissettiğiniz an neler yapılabilir; Soğuk kompres kas ağrılarına iyi geliyor, hemen soğuk bir zemine basın ya da buz torbası ile kompres yapın. Kas kramplarının sorumlusu vücuttaki kalsiyum,potasyum ve magnezyumun düşük seviyede olmasıdır. Bir adet muz yiyerek ya da hindistan cevizi suyu içerek 10 dakikada bu eksikleri tamamlayabilirsiniz. Bir diğer yol turşu suyu içmek, içinde bulunan bir madde kas spazmını hafifleten nörolojik reaksiyonları harekete geçirerek saniyeler içinde krampları hafifletiyor.

muz

• Mide ekşimesi çoğu kişinin kronik problemi, kurtulmak içinse çantadan eksik edilmeyen Rennie veya Talcid gibi ilaçlar şeker gibi tüketiliyor. Ekşimeye mide asidinin yemek borusuna yükselmesi neden oluyor, ayağa kalkıp dik durarak yukarıya asit akışını yavaşlatabilirsiniz. Sakız çiğnemek bir diğer yol, 30 dakika boyunca şekersiz sakız çiğnemek boğaza yükselen asit miktarını azaltıyor. Tükürük salgısını da arttırdığından daha çok yutkunuyorsunuz, bu da reflüyü temizliyor. Bunlar işe yaramazsa çantadaki ilaçların zamanı gelmiş demektir. Antiasit olan bu ilaçlar mide asidini nötralize ediyor.

sakız2

 

• Genital bölge kaşıntıları ayrı bir kabus. Islaklığa duyarlı olan bu bölgeyi kuru tutmak gerek, nemi emen pamuklu çamaşırlar giyin. Veya bebek bakım ürünleri kısmından alacağınız vazelin bazlı bir pişik merhemi deriyi koruyup, iyileştirir. Beyaz renkli bir akıntı varsa mantar sözkonusu olabilir, krem ya da fitil ile tedavi edilir. Kaşıntı için difenhidramin içeren antihistaminik etkili bir merhem kullanmalısınız.

çay17

 

• Baş ağrısı ayrı bir dert, lodostu, stresti, regl dönemiydi derken biz kadınların çok yakından tanıdığı bir dert. Gerilim tipi baş ağrılarında sessiz bir ortam gerekli, alnınıza dairesel hareketlerle yapacağınız masaj ve beş kez ağızdan derin nefes alıp burundan vermek iyi olur. Ya da susuz kalmış olabilirsiniz, içeceğiniz bir büyük bardak su ağrınızı hafifletebilir. Antienflamatuvar etkili krizantem ve zencefil, yeni başlayan ağrınıza çare olabilir. Bu arada elinizden telefonu da bırakın, mesaj yazarken ya da internete bakarken cep telefonunu yüze yakın tutmak gözleri zorluyor ve baş ağrısı yapıyor. Hiçbiri iyi gelmiyorsa o zaman ibuprofen içeren ağrı kesiciden yardım almanın zamanı gelmiş demektir.

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın