Kozmetiklere Altın, Gümüş , Elmas ve İnci Desteği

0

 

Bir çok kozmetiğin içerisinde bu değerli metallerin ve taşların olması sizi şaşırtmasın. Bunlar binlerce yıldır cilde parıltı vermek, yaşlanma sürecini yavaşlatmak, akne görünümünü düzeltmek ve ölü deriyi soymak için kullanılıyor.

Altın yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahip, cildi sıkılaştırıyor ve doku onarımı sürecini hızlandırıyor. Ayrıca güçlü bir antioksidan ve mikrop öldürücü, UV hasarlarını engellemede ve cildi gerginleştirmekte faydalanılıyor. Renk değişimi görünümünü hafifletici, dolaşımı hızlandırıp toksin atıcı özellikleri de var. Kleopatra’nın her gece altın bir maske ile uyuduğuna ve cildinin bu yüzden yumuşak ve doğal ışıltılı olduğu söyleniyor.

altıntozu

Gümüşün tıkanmış gözenekleri açıcı, cilt yüzeyindeki bakterileri öldürücü etkisi var. Bu nedenle cildi temizleyip akne oluşumuna, kızarıklık ve iltihaplanmaya iyi geliyor. Gümüş bakterilerin hücre duvarından içeri oksijen almasını engelliyor. Sedef hastalığı veegzama sorunu yaşayanlara gümüş içerikli cilt bakım ürünleri tavsiye ediliyor.

gümüş

Elmas en güçlü temizleyicilerden, toksinlerden arındırıyor. Enerji dönüştürme kapasitesine sahip olduğu ve bu yolla görünmeyen kusurları yüzeye çıkarma etkisi olduğu biliniyor. Vücut iç dengesine bu yolla kavuşunca cilt de parlaklaşıyor. Mineral zengini yapısı ve doğal soyucu özellikleriyle mikro dermabrazyon işlemlerinde kullanılıyor. Cilt tonunu açıcı, dolaşımı hızlandırıcı, alt dokularda sıkılaşmayı sağlayıcı etkileri var.

elmas

İnci tozu en bilineni, doğal cilt canlandırıcı etkisi var. Konşiyolin adlı bir protein içeriyor, bu da kolajen gibi deri hücrelerini yenileyici özelliğe sahip. Cilt hasarlarını giderip yaraları iyileştiriyor. Ayrıca kırışıklıklarda ve ince çizgilerde etkili, gözeneklerin görünümünü düzeltiyor. Tahrişi azaltıp kızarıklıklara iyi geliyor. Hidrasyonu ve renk değişimini olumlu etkiliyor.

incitozu

 

Lütfen Paylaşın...

Yorum Yapın